Преводачи и некоректни издатели

Модератори: longjohnsilver, orange_juice

Преводачи и некоректни издатели

Мнениеот Вили » Съб Юли 28, 2007 1:32 pm

Едва ли само аз съм потърпевша от некоректни издатели. Поръчват ти спешен превод. Работиш денонощно. Страшно са доволни от въпросния превод, но или не ти плащат, или изчезват. 99 на сто работят без предварителен договор-с"джентълменско споразумение", което вече и в Англия не е в сила. И ти оставаш с пръст в устата. Имали ли сте подобни случаи и как да се борим?
Вили

Мнениеот so_what » Съб Юли 28, 2007 1:57 pm

с договор.
и после с добри адвокати .
не разбирам как може да ви ловят като шарани ,само на едната честна дума.
в един бизнес няма честна дума -има договор и съответно споразумения ,задължения и неустойки .
според теб ,сега можеш ли да докажеш че ти си направила превода ?
едва ли ...
ще си имаш обици за следващ път.
съжалявам.
има три вида хора -част от проблема,част от пейзажа и част от решението.
so_what

Мнениеот orange_juice » Пет Сеп 07, 2007 11:04 am

Просто всички преводачи трябва да почнат да си търсят правата, а не да се страхуват, че ще останат без работата, защото винаги ще се намери някой, който да преведе....
orange_juice

Мнениеот Polli17 » Пон Фев 21, 2011 4:27 pm

След като веднъж се опарих и аз, вече не разчитам на честна дума. Или договор или ако толкова държат да поскрият данъци си искам половината пари. Като не им изнася да се изнасят, както се казва. :lol: Ценете си труда, момичета и момчета, и не се връзвайте на думи.

Изображение
Polli17

Мнениеот vionbg » Вто Фев 22, 2011 3:19 pm

Polli17 написа:След като веднъж се опарих и аз, вече не разчитам на честна дума. Или договор или ако толкова държат да поскрият данъци си искам половината пари. Като не им изнася да се изнасят, както се казва. :lol: Ценете си труда, момичета и момчета, и не се връзвайте на думи.

Изображение

САМО С ДОГОВОР!!! От собствен опит зная, че с "прасета" на доверие не се работи, независимо дали са издатели или автори.

темата е стара, но интересът ти към нея е похвален... нашата позиция е същата, като преди години.

Няма да я променим и сега :)
НАПРЕД е единствената посока, която познавам... освен тая НАГОРЕ :)
vionbg
Модератор

Назад към Преводи