Ако сте на самотен остров бихте ли писали?

Re: нима в нас няма повече от един човек?

Мнениеот so_what » Сря Май 17, 2006 4:02 pm

HIM написа:темата наистина е доста интересна,
наистина Робинзон ,който има действителен прототип, попаднал на самотен остров, започва да си пише дневник, и това до голяма степен запазва разумът му непокътнат като един вид вътрешен диалог със себе си...
от най-дреевни времена, в почти всички религии- , а и все още някои мистици и хора, занимаващи се с окултизъм твърдят, че всеки човек има свои двойник-в противовес на това именно в Християнството се набляга идеята за нерушимо триединство на Бог отец,Син и дух,което се е смята за перфектната и нерушима форма на съществуване ...та от тази гледна точка първо писането е една вътрешна потребност, която се появява щом се задоволят разбира се първичните човешки потребности....

така, с развитието на човечеството, когато човек вече не е бил зает да мисли едиствено за оцеляването си, се появява писмеността като нужда от себеизразяване, а от тук насетне и като общуване и начин да се достигне до другия.
специално за мен - доста от нещата , които съм писал съм го правил често просто защото съм имал нуждата да излея някаква емоция писмено(защото за съжаление не мога да рисувам или свиря на инструмент), а след това все пак е и необходимостта да се огледаш в очите на четящия, да го развълнуваш, да му предадеш част от себе си чрез емоцията на писането...като разбира се, тези неща са си взаимосвързани....
сам не вярвах , че ще напиша толкова по темата, така че засега спирам:)

знаеш ли искам да ми кажеш били писал ако не са задоволени първичните човешки потребности? защото никъде не казано ,че на острова ти е осигурено бунгало и хамак, нито пък има фризер пълен с мартини и пиня колада.
ако ще се бориш взеки ден за оцеляването / на острова средата може и да е враждебна/ би ли писал пак? ще имаш ли сили или емоция в този случай?
ето това бих искала да знам аз... :D та?
има три вида хора -част от проблема,част от пейзажа и част от решението.
so_what

едва ли

Мнениеот HIM » Сря Май 17, 2006 4:14 pm

е не, то гладна мечка просо сънува :shock:
водещ инстинкт в природата е този за оцеляването, така че и за хората това важи в не по малка степен- когато е заплашено съществуването ти едва ли ще ти е до общуване, пък дори и със себе си :o
както пишеше в една кръчма- когато ям съм глух и ням :wink:
HIM

Предишна

Назад към Литературни Раз(мисли) - зона за публицистика