Изпепелени от чалгата

Изпепелени от чалгата

Мнениеот sechko » Чет Юни 01, 2006 7:20 pm

Реших да ги добавя тука, тези творения на, осакатеният ми
и изтерзан ум! Гледам си блога и виждам, как като разсейки
на злокачествен тумор, са се пръснали из него, разни чалга
постинги. Странни неща се случват с мен напоследък!
Като например, преобразяването ми в цицеста брюнетка,
с големи устни! Подреждам простотиите,
по реда на пръкването им, на бял лист

Без теб, не искам наносекунда живот.
За твойте ласкави ръце, всеки миг копнея.
Съдирай дрехите ми, с твоите силни ръце.
Целувай нежно - неща, да и имам смучки! Не-е-е-е-е-их...

ПР:
Само тебе искам в мен, а-а-аз сега.
Прободи ме! Завърти ме!
Харесва ми така-а-а-а-а-а-а-а!

ПР:

Бъди до мен, когато плача в нощта.
Не бъди причината за тези сълзи.
Гали косите ми, целувай на ред.
Пий от гърдите ми, безкра-а-а-айната любо-о-о-в!

ПР:

Когато тръгваш ти, направо кървя (в сърцето, разбира се)!
Щом ме напуснеш ти, изгарям в самота.
Ела, върни се и ме силно прегърни!
Вратата заключи и ключа глътни!

ПР: (два пъти и с повече а- кане и е- кане)

Жива рана дълбаеш, в моето сърце.
Длетото тъпо е, само разкъсва и наред дере.
Не ме обичаш вече! Тогава хващай меча...
Не-е-е-Е-е-Е... Без теб не мога-а-аА-аа-А... ръц.

Пр: Тази мЪрсница слаба ни раздели!
Какво от туй, че има по големи гърди!
Целува ли те нощем? Обича ли кат мене! Не-е-е-е!
Не те обича тя, обичам те А-а-аА-аа зЪ!

С това длето не става! Чуй ме меча вземи!
И не щади ме, щом не любиш ме ти-и-и-и-(и бре (по желание)
Цели се точно или ме пожалиии-и (още и-та според слуха на зрителите).

Пр:

Обвивката ми яка е, виждаш сега!
И взимам меча аз, от твоята хилава ръка!
Без тебе явно мога, щом без сърце съм вече!

Пр: (желателно е, да се изпее два пъти,
с повече наблягане, на гласните
и акцентирано заобляне на съгланите.
За тези които не съ ме разбрали-
РИВИ колкот гърлу имаш!)

Не ме преследвай, вече друга съм аз!
И не поглеждай ме, че минало си ти!
Ръце протягаш, но не искам ги аз!
Щом вече нямаш пари, ти забрави ме-е-е-е-е!!!

Пр: Какъв мъж ти си, щом с парите си кът!
Балък си явно, не си за мене ти!
Аз съм скъпа мадама, аз съм S клас кола!
Всички баровци, в краката ми, лиги точат!!!
Върви си! Махани се! Върви си-и-и-и-и-и-и-и!!!

Отново чакаш, пред дома ми с цветя!
Аз, не овцъ съм и цветя не яд-а-а-а-а!
Ти не разбираш ли, че друга съм аз!
За тази другата, парици нямаш!!!

Пр:

Играй комар, или стани реститут,
обирай банки или пък борец стани.
Но знай, че без парици, моето сърце,
Че и крак та ми, заключени за теб,на век, ще бъда-а-а-а-ат!!!

Пр:

Че аз съм, знаеш ти, скъпа кола!
Парче и половина, а ти фалирал си!
Злато ми дай! Аз цветя не яда!
Или паричко си, или махни се ти-и-и-и-и!!!

Пр: (два пъти: след края на второто повторение,
е добре да добавите, също така и „къш- къш”,
„маани се бре” или да се направите,
че се навеждате да вземете въображаем камък.)

Химн на чалгаря (видях че си нямат)

Нас фанелка моряшка роди ни!
Нас не ще ни уплаши Азис!
Ние сме във всяка чалготека!
Ние сме във всяка селска дискотека
и така до края на света!

Пада Азис, под скалпела,
пада за теб мазнина (от липосукцията)
за да изгрее и стане той
дребна трътлеста чалга звезда!

Изпепелени от чалгата

Мили хора, на помощ! Помагайте! Гори ми душицата! Дошъл съм да ви разкажа, за мойте патила и неземни теглила, поради последните си опити, да доразвия поезията си! И по специално за вида „чалга”. Викам си аз: „Бре, какво толкова сложно има: слагаш малко пресни гърди (за предпочитане, обезсиликонени); няколко чифта, дълги крака; много сълзи и сополи; 5-6 чужди жени (наричани още или за краткост „Другата”, но също така и „Мръсница”, „Кучка” и пр.); един рафт бракоразводни дела;
няколко бутилки бира, ром, коняк, водка, шльокавица, ракия (и въобще квото намерите на рафта с пиенето – сипвайте смело); едно шише спирт за горене (много горят и изгарят от страст, туй лирическите героини- та да поддържа горенето); четири кила репички (изрязани във формата на сърчица- за декорация); Кило-две банани (Страшно много обичат да ги „хващат”, туй, певиците- явно маймуните са по умни, щото обичат да ги ядът!!!); към един сандък патрони (щото те по сто- по сто ги гърмят); свобода за съжаление не можах да намеря- дефицитна е (ама мноо се борят за нея); с прискърбие добавих и двама- трима майстори; после и десетина дръжки на тесли, търнокопи, кирки, топори, брадвички и кухненски ножове; та забърква се всичко това, най-добре в мерцедес S класа. Палиш го на 160 и готово. Поддържа се така, около четири часа- да не мине границата и те ти „Чалга А ла Булгаре”. Викам си, „че то леснотия тва бре: караш - бъркаш; вараш - църкаш; мажеш - лепиш и все твориш!!! По-долният постинг, се пръкна под ръцете ми така лесно – като бебе шестаче! Последва го и друг, че след това се и потрети! Брех, викам си, че лесно става! Че що се мъча аз, с разни вечни въпроси, за любов и щастие, и тинтири - минтири! И се бърча над листите, деня и нощя, че и терзая ума си, с въпроси за битието!!! Че ето ми го решението, за бързотоворението! Пет минути - летен хит, час- албум! Бравос, бре! Машалла! С една дума – Еврика! Или с повече думи - Аз открих Америка (и небостъргачите)! Пу, веднъж и аз да напиша нещо, за по-малко от ден! Въх, олекна ми, на душата! Влизам в блога си и що да видя (ма очите ми, като рядко сварени яйца станаха), че таз „Балада за наносекундата”, за някакви си четири часа, е прочетена над петдесет пъти!!! Мозъкът ми зацвърча! Че някои от по-старите ми читанки, тъй и не чукнаха петдесетака!!! Малей и съм популярен! Чак в графата „най-популярни” съм се нанесъл! Бре, какви нови хоризонти, разкри пред мен, този пренебрегван до днес, от мен стил. Въх, съвземам се полекичка от шока (дишай, дишай)! Викам си, ще си почина са малко от популярността и чалгата, дай да напиша, някакво обикновено стихче! Нещо в стил „бяло” или черно, или сивеникаво, или мръсно бяло, бе квото и да е, само да не е „чалга”. Опирам химикала в листа и потича пак, помията от S класата (нали там я забърках)! Бре, викам си, ще хвана хуууубавичко да се забърша, в кухненската престилка (като бай Ути)! И химикалката, ше забърша и пак ше се пробвам. Нъцки!!! Бре таз зараза! Въх, таз проказа, като кал ме омаза! Ше трябва да ходя, знам ли, на душическо чистене ли, на чистилище ли! Опирам пак химикалката, викам си „Двойно или нищо”! Двойно нъцки!!! Пиша например „Гора” то допълва, я „Крака”, я „Гърда”! На ред със „Хубавици”, то ми вади „Цици”! Пиша аз „Обичам те”, допълва се с „Кажи къде”! Пак аз „Изпитвам тревога”, а то „Без теб не мога”! Аз, отново „Тъй ти галя косата” допълва се „Погали ме по бедрата”! Бре, от таз проказа, няма ли отърване!!! Що листи, бели, окапаха от нея! Бре, ше ми умори и писалката, от обрисуване на бюстове!

Та, ето за това дойдох, във ващо дружество, на анонимните чалгописци! Вече цял един ден, не съм писал чалга! Помогнете ми да се въздържам до колкото мога, от това пагубно творение, на неразумните юроди - чалгата! Надявам се с ваша помощ, да пропиша истински (ама сакън, не чалга) на ново.

П.п. Чудех се дали да не пробвам нещо в стил „Рап”!

Тази сутрин, се събуждам с прекрасното усещане, за нов и чист ден. Бавно пия кафето си, заедно с хапчетата за сърце, косопад, анемия, против повръщане, антидепресантите и разни илачи, дет една баба ми ги забърка тука, против уроки и да не остана стар ерген. Викам си, сън ще да са били моите увлечения по чалгата – кошмар някакъв! Чакай, викам си, преди да тръгна, да им драсна някой ред на тия хора, да не би пък да им домъчнее нещо за мен. Хващам листите и химикала и... потича пак рядкото щастие...

Аз, чалгарка съм.
Друсвам на веднъж,
тези цици – любеници
и при слънце и при дъжд....

Айде, оставете на страна плагиатството, от популярната на времето детска песничка за рибарчето, но в главата ми бавно изплува (като боен крайцер от мъгла) споменът за близкото минало! За чалгиите, които писах, за писмото, от Пайнер и за осакатения ми мозък! Приплаква ми се, ама нали съм мъж – няма!
Днес, цял ден (че и утре, че и други ден и тн.) ме чака чепатене, по разни фасади, маймонджулъци по важета и умора до смърт. Надявам се това да свърши работа. Та нали трудът направил от маймуната - човек, та от един чалгар ли няма да направи...

Липсва ми старото ми Аз, чието житейско мото беше „Мразим да мисуим”...

По повод новия анти чалга блог:

Въй, жив(а) да си бете (како; лельо; чичо; бабо; дедо, че те не знам точно, към кой пол и вид спадаш)! Требаше отдавна да си имаме един такъв ани фен клуб!!!! Нещо като „не на голата сеч в поезията”!!!! Благодаря ти от сърце за „канализацията”, че нещо в последно време, блогецът ми взе яяяяко да се разсмърдява, от тая чалгалгия!!! (Вече си мислех, дали да не викам оня камиона с маркуча... сети се де...а, май „лайнарка” му викаха!) А колкото до авторските права мааани, ще ги пишем „народни”! Та стига съм голословил, нека да поголудействам!!!!

Таз секира не подбира!!!
Сече на ред де що намира!!!
Бре, озапти се, моме бясна!!!
Устата ти явно, така порастна....
Я, пиши си пак за чалга певиците!!!
Я отглеждай си ги любениците,
та да ти ги носят хамали,
с колички и самосвали!!!
Няма с тебе управия!!!
На всички, май дойде до шия!!!
Боли ме коя чалга певица,
де се драпа и дали е убавица!!!
Бе то и кучето от дума рзбира
и дори да лае, по-му се разбира!!!
Ай, от мени ся – почивай в мир,
че да не възкръснеш, пак нощя
(в три часа) като вампир!!!

Моят живот в чалгата (римейк по Станиславски) Посвещава се На моята „чалга вдъхновителка” Секирата! + новините от „преговорите” с Пайнер!

Со ке рес, бе бате, червени домати!
Аре кажи бате, кой ли ти ги клати!
Фани леба, та замези, с твоята хамсия
и доматите не дойдат ти до шия!
Сок е рес бе бате, тая люта чушка,
де се муши, где се вре, где са ръга, мушка!
Харизвам ти бате, моите гърдани,
стройни бате, като две фидани!
Сопри, сопри бате, бясна си ръчица,
че ще хапнеш бате лявата ми цица!
Ние от левицата сме винаги сплотени,
любим или газим средните кретени!
Ялова е бате твоята жениеца!
ела, гепи бате, дясната ми цица!
Е бре, убре бате, сопри се на края,
че ще пусна бате, то това се знае!

(Ама недейте, не се опитвайте, да търсите смисъл в горното! То е писано в стил „Секира”! Сиреч „смисъл (че и мисъл) нема”! Само дето аз „Балканскуту хайку” не го владея, та за туй - тъй по простонародно му!!! По-важни са удивителните, е тях си ги слагам щедро!!!!!!!!!!!!! )

Еее, няма оправия! Няма и живот, след чалгата! Няма и никаква чалготека в края на белия тунел (и слава Богу)! Аз, в тоя тунел (белия де) си ходя всеки ден (нали тъкава ми е работата)! Това, дето го разправят по-дъртите чалгарки, че в края на белия (тунел де), те чака чалгаджией (или ди джей на чалга), си е лъжа пинокиувска (тип „лъжи мръснико”)!!!!!!! Няма голям купон, с диви мадами, по мокри потници, ама и да имаше – то за тая работа кръв си требе, а там си само с едната гола душа....!!!!!! Но не си мислете че няма специално място за вас, О, Чалгари Грешни!!!!!! Има – нарича се Класически АД (или ад с класическа музика)!!!!!!!! (Даже не ми се мисли какво ли се струпва на душите на прегрешилите класици!! Мъка, мъка!!!)

Историята с „Пайнер”, започна да взима неочаквани обрати!?!!!! Не знам как или от къде, обаче са успели да се доберат, до джи си ема ми!!!!!!!! Бе, звъни той (джисито) а аз вися на 18-20 метра (хората долу, са на големина, колкото забрали (с връхче) пъпки на лице на пуберитетка)!!!!!! Отварям аз (джисито де)
- Здравейте- казва ми женски глас като от еротичен телефон (не че съм пробвал де)- Аз съм (Зора ли, Злата ли, Звезда ли!!! Абе нещо със З! Е и зъбла, май не беше, ама както и да е...)- Аз съм еди кво си и еди що си, и дрън-дрън - ярина, на „Пайнер” !!!!
- От къде – питам аз, веднага - ми имате телефона – тя ми обяснява половин час, как не издавали били информаторите си!!!!
- Вие ЦРУ ли сте - питам - КГБ ли!!!!!!
- Е, нека поговорим по работа - се опитва да се измъкне, от въпроса ми, тя!!!
- Че каква работа - питам аз - мога да имам с вас!!!! Гласът ви, е толкова плътен и мелодичен, че направо настръхвам на места - на това тя се смее кокетно!!!!!
- Слезте най-после на земята - ми вика!
- Не мога – казвам – двайсетина метра под мене е – еееее най-после успях леко да я озадача... но бързо се окопитва и започва да говори като картечница, явно за да нямам шанс да я прекъсна!!!!!!!!! (!!!!!!!!!)
- ....Накратко – вика ми в заключение- искаме тази ваша песен, там „за наносекундата”! Но ще трябва леееееко да промените текста (сиреч, да махна прословутата „наносекунда” (звучала озадачаващо) и другото, как така „ във мен”!!! Та това дори и в чалгата го нямало!!! Готови били, да ми платят 1200 лева, при реализирането на клипа!!!! Имали в предвид и конкретна певица, нещо с Н беше!!!!! Аз така се сепвам, че само дето не изпускам перфоратора на главата на общия си работник!!!!!!!!
- Как – почти крещя аз - вие искате да променя текста си!!!!!!! Та аз съм вложил в него частица от душата си!!!! Не може да ме купите с пари!!!!!!!! Да аз може да продавам тялото си но душ......
- Продавате тялото си – прекъсва ме тя с такъв мазен глас от които всяко косъмче, по изстрадалото ми мъжко тяло, щръква право нагоре (за други неща да не говорим)!!!!! Аз се сащисвам, отдавна не съм се чувствал като в небрано лозе!!!! Ако има нещо по страшно и фрапиращо от чалга певачка (дето вие, като кучка настигната от лунарния си календар) или пишеща секира, то това е чалга продуцент!!!!! Изключих си телефона!!! И сега още ме втриса, като го погледна!!!!

Блогъри, братя и сестри,
бъдете бдителни!!!!!
Продуцентите не спят!!!!
Секирите явно също!!!
Те ни дебнат
да ни........!!!!!!

С прискърбие: Моторната Резачка

Продължение на преговорите с „Паинер”! или Моята драма става все по-голяма! или Да задълбаем от опакото!

Ако не знаете какво е станало преди продължението прочетете си го. Все пак не пиша „ И богатите също плачат” та едва ли очаквате да видите „В предишния епизод: „Родриго, ти си мръсник...”, „Аз не съм твоя майка, Касандра, всъщност съм твой баща, претърпях операция на пола и...”, „Но аз искам дете ат теб, Антонио...”, „Хуанита, та ти си ми сестра”.
Е по същество. Напоследък все по-често (като горкичкия брат, на робобуболечката, Реч), се питам „защо аз, защо все аз, защо все на мен, не е честно”!
Честно-нечестно, такъв е животът (е и по приятен си го спомням). Тия хора чалга-продуцентите, са егати племето!!! ЦРУ, КГБ, Щази и разните му там други тайни (що тайни нали всички знам за тях, ама карай, че пак се отплеснах...) служби могат да си купят баааааая пастички и триетажни тортички и да седнат да си ги хапват, в сравнение с тях (с чалга продуцентите де)! (Пу, че дълго изречение, направо ме изтормози, с тия мои къси мислички!) Ма, както и да е... намериха ме на обекта!!!! Вися си аз кротко бръмча си с машината, никому не преча, дето се вика... По едно време отдолу точно под мен, паркира някаква маслено зелена кола, новичка (хич не разбирам от коли, емблемата и беше четири нули (едва ли означава две тоалетни...) Аз изчаквам да се подаде някой от нея (колата) та да му викна да я премести на някъде, та да не я мърляме с таракол, че е митичка такава една (пак за колата де). Вратата се отваря, чува се лека и приятна джаз музика (от радиото, предполагам) и се показва едно такова дамско бедро, започващо с обувка на токче, продължаващо в перфектно епилирано и много добре поддържано (със спорт и... знам ли...) краче и завършващо с мнооого къса светлозелена поличка (от ония които са ме навестявали в сънищата, в невинния пубертет) . Дамата излезе (ще си спестя описанието на останалите чаркове, част по част, ама в синхрон с крачето бяха) и погледна нагоре към мен (аз хлъцнах, пък аз не хълцам от кво да е! А и си мислех, че съм се нахълцал вече, уж!) Забравих си репликите! Нали щях да я моля колата да си мести, та да не я цапам.
- Вие ли сте - ми вика тя - еди си кой, живущ еди си къде, с телефони този и този. Аз съвсем се спекох, знам ли от къде е, що е и от къде знае всичко за мен!!!! Ама си викам - какво пък толкоз, веднъж се мре, ще си призная пък да става, каквото ще!
- Аз съм - казва тя - еди си коя, говорихме със вас по телефона „. Аз баааавно започвам да стоплям коя е (чалга продуцентката разбира се) а и гласът и (за който вече писах, оня настръхващия) ме подсети!
- Бихте ли слезнали за малко, за да си поговорим - вика тя. Аз послушно се спускам долу, де ще ходя, все някога трябва да слезна! Малеййй пък от близо няма да разправям каква беше, че да не ми иде целият постинг... Както и да е, покани ме на кафе, в отсрещното кафене (някакво гъзарско) аз приех,разбира се. Работниците от отсрещния строеж направо полудяха, започнаха да вият, да ми крещят окуражаващи слова и да ми предлагат, ако аз не мога, да дойдели те, не млъкнаха докато не завихме зад ъгъла! Та, седнахме ние във въпросното кафене (сервитьорката ме помоли най учтиво да постеле стола, за да не го цапам). Та сяда тя до мен (макар че масата е огромна) кръстосва крака (няма да ги описвам пак) на два сантиметра от омърляните ми с таракол ръце (после отидох да се измия) и ме поглежда в очите!!! Бе, разбирам аз, че ме работят елементарно и по женски, нали съм старо куче, гърмян заек, шарал-варал като млад, но това с нищо не ми помага... сега!!!
Во кратце, пита ме дали съм обмислил предложението им. Аз чак сега се окопитвам!
- От къде знаете всичките ми данни - питам я - вие да не сте полицейски филиал що ли!!!
- Имаме си хора за всичко - ми отговаря тя - и на всякъде.
- Личи си - казвам - още по телефона ви отговорих, че няма да стане тая работа!
- На нас, много рядко ни отказват-отговаря тя с лека усмивка.
- Е, вече знам защо - и казвам аз, като и хвърлям един бърз поглед, на което тя в отговор се смее кокетно, шари с очи и върти небрежно кичур от косата си.
- Все пак, парите не са малко! С четири песни, можете да си купите кола!
- За какво ми е – казвам – та аз нямам книжка!
- Ще имате и там имаме хора – усмихва се тя многозначително.
Разбирам аз, че тая работа с добро няма да стане и решавам да мина в настъпление!
- Разберете – казвам и – Та аз не понасям... не, не - меко е... ненавиждам вашия тип музика, простотиите които пеят вашите изпълнители!!! Смотаният, елементарен първичен текст, а и хората, които я слушат и правят! Умирам от погнуса като чуя от някъде да се леят гадните и гнусни акорди. А и не разбирам, защо само вашите фенове си дънят така уредбите! Как тъка не чух веднъж силно пусната класическа музика или някаква друга, не само чалгарите, си усилват до край уредбите!!! Ами ненавиждам я тази музика, казах ви вече, защо трябва да добавям към тази си ненавист и омраза към себе си, когато гнусният ритъм ще звучи с мой текстове!!!
Тя обаче, трябва да и се признае, дори не трепна, не спря да се усмихва леко, не спря да върти кичура между пръстите си и да намества полата си, къде на долу – къде на горе и да гледа спокойно и леко закачливо!
- Аз също – казва тя – не слушам чалга. Слушам класическа музика и джаз. Вас също никой не ви кара да слушате песните си. Та това е просто работа, с това си изкарваме парите! При това за не малко пари, става дума, за това моля ви назовете цената си. Ще подпишем договор, както и за това, че ще закупим следващите ви произведения в жанра. А ако нещата потръгнат, ще ви назначим на щат.
- Аз не продавам принципите си, нито убежденията си – заявявам аз!
- Можем да ви осигурим всичко – казва тя – наистина всичко, за да можете да творите на спокойствие.
- Чак всичко ли – питам аз, като нагло оглеждам краката и от горе до долу, с тайната надежда да я притесня поне малко. Тя обаче се усмихва още по-широко, бавно разгъва кракът си и го поставя върху другия, оправя си деколтето (ей и не спря да го върти този кичур).
- Всичко – отговаря тя кратко. В този момент звъни джисито и. Някъде бил станал някакъв проблем, дочувам аз откъслечни думи – ей това певците са големи... ( слушам и не вярвам на ушите си – ама как не и отиват на устицата подобни думички...) Сбогува се на бързо, без да забрави, да ми остави копие от примерния договор и да добави, че съвсем скоро ще ме потърси отново. Пътьом подава десетачка на сервитьорката, като добавя и едно „мерси”вместо довиждане.
Чак тогава осъзнавам, че всички от околните маси, са обърнати към мен и ме гледат, дори и тези, чиито места са с гръб към моето. „Хляб и зрелища” мисля си на излизане от заведението...
----------------------------------
-Бог,одговаря ли на всички молитви?
- Да, но понякога одговорът му, е не.
sechko

Мнениеот vionbg » Чет Юни 01, 2006 8:12 pm

Трудна работа.... засега това мога да кажа, но решение има... май...
vionbg
Модератор

чалгариада

Мнениеот so_what » Пет Юни 02, 2006 11:04 am

иначе казано огън срещу чалгата. Благодаря ти Сечко. защото е лесно отстрани да стоим и да плюем по чалгата . а ти го направи . и то как. чудесно си се справил. отивам да гепя някоя и друга музичка , че може пък и мен да ме забележат от Пайнер . ми да .айде холан... не мога да остана по назад и да ям доматите с колците.
Междувременно дай лапа. Гордея се с теб!
:D :D :D
има три вида хора -част от проблема,част от пейзажа и част от решението.
so_what

Мнениеот Vilify » Пет Юни 02, 2006 11:05 am

за sechko

:D За всичкото Факултето, Максуда , Столипиново
и всичкото циганска народ по светъъъъ

Аз съм чичо Али,
майстор на кючека,
най-готиното копеле в тая дискотека.
В джеба немам кинти,
и все си търся бой,
дицата са гладен, жината и той.

Още спинкам и не мога да измисля друго... :oops: Като приключа трудовия ден, може и да ми дойде свежа мисъл :D :D Ама тя една мисъъълллл
Vilify

Мнениеот Vilify » Пет Юни 02, 2006 2:17 pm

:D И пак за бай Сечко!

Dear, бай Сечко,

Многу съм ръзвълнуванъ...Дниес, ама точну днес имах сгледа с идин продусер..той май се оказа без "проду"-то опреде, ама няма значение! Та вика ми: "Маце, ти ли искаш да са цаниш са фолк-дива, сиреч - чалгаджийка..".Брие, викам си, най-после, бай Сечко, и мен ма огря! Толкоз са развулнувах, че забраих да издоя кузите и да пуснъ магарито да пъсе..."Начи, пивица искаш да стааш". Отговарям: "Ми искам, бе, как да ни искам.."
- Пейш ли, ма, моме?
-Абе, чи пея..
- Ама убу ли пееш?
- Абре, убу пея, бе, чиче..и свиря дажи..Аку искаш и теб ша посвиря..
- Ам то ся нема нужда..ти на други хора са свириш, ама айди да та видим дали от теб ша стаа пивица. Начи, мойиш да пеиш..Хмм, туй не ми аресва..
- Що, бе, чиче?
- Ми ша си гуляма конкренция..ъъъ конклудениця, ма! Моити ни моат пеят...Аз дан мислиш, че ги слушам...Аз съм глух с лявото ухо, а дясното го няма..така е от войната.
- Кажи, ко да праим, бате? Многу искам да стана известна!
-Как ти викат, ма?
-Цура, чиче.
- Цуро, първа точка ут дневния ред на Пайнир студио е да ти сминим имито. Ни мои така!
- Що, бе, чиче? На баба ма кръстиха, ама тя беше с "К" отпред...ма вечи ни било мудерно.
- Ааа, ти си гиниална,ма! Айди ся, ша вземеш имито на баба си! Така, де, трябва ни нищо по-екзитенциално!
- Икзалтирано ли?
- Ба ли му мамата, Цуро! Сига, ти немаш много пълнеш, ама ши трябва! За силиком чувала ли си?
- Да, чиче, имам.
- Как тъй, ма? отде пари?
- Ми в Хоремага все ми викат: "Ей, Цуро, кат силиконени динки са ти пазвите,ма!" Низнам ко значи, ама...
- Я си махни сутиена..
- Аз ни нося!
- ИИИИ! От утри си само със сутиен! С негу шъ лягаш, с негу шъ ставаш..и с него ша са разхождаш!
- Ми други дрехи?
- За ко са ти, ма, куха кратуно? Аз дан съм милионер! те при мен ни са обличат, а са събличат,ма! Айди, дигай багажити и да та водя в Софията! Да та придставя там и да им пукажиш заслугити си!

А тъй, бай Сечко, сига идвам у Софията да видъ как е животъ в гулемия град! Казаха ми,че ше пирформам духува музика..Аз им казах, чи ни знам ко е тва..Ма те ма успокоиха, чи ша са науча многу бързу! Ши ставам интиликтуалка, бай Сечко! И посли ша ма проверят през задния вход..аз им казах, чи няма нужда, щот аз винаги пускам през главния...Пак ши ти пиша за успехити ми кату фолк-дива! Дажи ши ти пратя и експулзирано новия си хит!
По-здрави и цилуфки!

Твойа Цура, понастуящем с "К" отпред!
Vilify

Мнениеот vionbg » Пет Юни 02, 2006 4:29 pm

Ау, колку си груба ма парцал... Пък аз вчера си заклещих дупето в клозетната чиния, щото много тясни ги правят напоследък... пък бях ял едни мексикански чушлета - доста пикантни, че щях да взривя клозета.... По въпроса с Поп-чалгата, мога да ви кажа едно: Ако ви стигаше малко повече акъла, гъза ми нямаше да е толкова дебел, сочен и охранен и щях да съм си най-обикновен циганин. Така, че смейте се на собствените си празни тикви, не на мен - да не би аз да сам да си купувам албумите, а?;)

Ваш Гъзис
vionbg
Модератор

въх, мали, мали - тя мандрата на цели илядо идвеста....

Мнениеот sechko » Пет Юни 02, 2006 5:12 pm

Ам чи (Ц)уре, ти ни мой са плаши душо! Ти си, дет съ казвъ, с едни гърди напредека (па и буквално - подразбирувам, чи прид тебека са одели)! Ти козите ги остаи, момцити да ги доят, чи те други нанки нема да пипнуват! Ам чи, добрие си ни дошлъ в Софиътъ връх нъ чалгътъ и простотиятъ. От тукънка по големо село нема (туй и месноту население гу разправя) Тукънка, баш на бара на пилоно си, от все страни те гледат! Ич да ни пеиш сал сутиенина да са види и си напееееееееееед! Ма нимой в духоватъ музика, бе душо, чи тамъ шъ та потрошът съ тез фаготи, кланети уста няма да имъш да пеиш! Знайш кво, кат са качиш на сценътъ, да пейш, пей сому на-на-на-на туй всекиъ ши си го разбере ,какту си му удисвъ и с колкут си носи под каскътъ, па аз са ша си плюя на ръчунити дати сплетна един ууууубав летин хит, чи бива ли таквиз уууубави гъд... а, пръдон момичи кат теби биез лиетен хитъ! Аи съсъ здравие да си ги ползвъшъ... хитовете
sechko

Душа-канбана

Мнениеот sechko » Пет Юни 02, 2006 5:40 pm

Стисни тука, пипни тука , мъж ли си не си ли!
В кръста чупка, в джоба дупка, хайде прегърни ме
Раздери ме ти съсъъъъ твоята камаааааааа
Да усетяяяяяя мъж ли си сегаааааааааааааа
Да усетя чувстватааааа завчаскааааааааааааа
С твойта яка , дъбова тояжкаааааааа

Пр.
Ха са ривете всички заедну)
Мъж ли си ти или нееееееееееее
Що се хвалиш стуй пиш.....
Яко давай, яко дръж
Докажи ми чеси мъж

Петминутката ти ясна ми е маййййй
Що за мъж си след начало викаш краййййййй
Твоите ръце ме галят във нощтааааааааааааааааааа
Мъж или не аз обичам те така

Пр
(нал си знайш Цуре, с повече а-кане и е-кане
И тури диесетинъ на-на-та от задъ за авторитетъ!
Ай съсъ здравие да си го ползува новио летен хит!)
sechko

Мнениеот vionbg » Пет Юни 02, 2006 5:47 pm

Забавно наистина:)
хайде сега да се опитаме да си обясним феномена чалга.
Що е то и има ли почва в лиричните сърца на поетите?
vionbg
Модератор

Мнениеот Vilify » Пет Юни 02, 2006 6:50 pm

:D всичко е пародия! :D а феноменът чалга няма място..поне не и в моето сърце :D и в каквото друго си представиш! мразя този оказал се успешен опит за популязиризане на кръчмарската и циганска музика (ако изобщо мога да я нарека така! ) в ежедневието на българина и да пусне мъртви корени в душите на уж привидно интелигентни хора! Мисля, че чалгата е не само вид просташка музика, но и вече начин на мислене в обществото! а най-лошото е, че става модел за подражание..а това е страшно! Това е! Ако имаш повече въпроси - питай, аз се навъртам наоколо :D а със sechko само се майтапим и нищо повече! :D :D :D
Vilify

Мнениеот vionbg » Пет Юни 02, 2006 8:05 pm

Vilify написа::D всичко е пародия! :D а феноменът чалга няма място..поне не и в моето сърце :D и в каквото друго си представиш! мразя този оказал се успешен опит за популязиризане на кръчмарската и циганска музика (ако изобщо мога да я нарека така! ) в ежедневието на българина и да пусне мъртви корени в душите на уж привидно интелигентни хора! Мисля, че чалгата е не само вид просташка музика, но и вече начин на мислене в обществото! а най-лошото е, че става модел за подражание..а това е страшно! Това е! Ако имаш повече въпроси - питай, аз се навъртам наоколо :D а със sechko само се майтапим и нищо повече! :D :D :D

Ще питам и още как:) Убеден съм, че въпросите и отговорите са изключително важни... сега ще си послужа с цитат за да задам следващия си въпрос:) Получава се нещо като виртуално интервю - интересно е като форма... няма значение - хубавото е, че мислим, че казваме, че се опитваме да държим очите си широко отворени, обратно на Станли Кубрик:)
Да видим какво казва Димитър Воев по въпроса:
"...(за явлението сръбска музика): Еми, мисля, че по тоя въпрос в нашата нова продукция има място. В песента "Патриотична песен" ние категорично се произнасяме по проблема за сръбската музика. И мога само да кажа, че случайно гледах концерта на Лепа Брена по телевизията и направо ми се замая главата, просто ме хвана срам, защото тая страна, както е тръгнала с тия шкембеджийски удоволствия... "
"...Е, не, аз нямам нищо против самата нея, но все пак толкова млади хора... И честно да ти призная, Емо, като го гледах това нещо, просто си казах примерно, би било адски, много би го допълнило да се продават там бурета с бира и вино и да се леят, кебапчета и да има скара... Изобщо някаква кръчма, т'ва си беше една кръчма, изнесена на стадиона, това си беше точно кръчмаджийска музика, само че изпълнена на стадион. Ами изобщо за сръбската музика фък оф - това мога да кажа аз твърдо."
Ето и още - този път за изкуството...
"...(отговор на въпрос дали обстановката в България пречи на творчеството): Може би. Искам да кажа, че обстановката, тя е толкова шибана, че естествено пречи. Обаче има такъв момент, че в една гадна такава, затворена система, когато човек е опрян до стената и от другата страна се задава един чук, който иска да му разбие главата, тогава човек наистина може да измисли нещо, което е по-абсурдно и по... може би пък и по-истинско. Защото, ако си пиех свободно и спокойно кафето и всичко ми беше точно, сигурно щях да правя песни, от които да излизат слънчеви лъчи и да струи радост..."

Е, струи ли сега?
vionbg
Модератор

Мнениеот sechko » Пет Юни 02, 2006 8:22 pm

И кое точно, от гаврата на неколцина души, с чалгарите те наведе на тези мисли:)))
sechko

Мнениеот vionbg » Съб Юни 03, 2006 9:35 am

sechko написа:И кое точно, от гаврата на неколцина души, с чалгарите те наведе на тези мисли:)))

Ами аз отдавна си ги мисля, а в случайя цитирах поетът Димитър Воев:)
А, за гаврата... непосилна задача приятелю - ония срама нямат:)))))
vionbg
Модератор

В допълнение...

Мнениеот sechko » Съб Юни 03, 2006 11:11 pm

А защо ние да имаме срама, в борбата с тях! Когато разни, от околните блокове ми пуснат чалга, аз вадя една тридесет ватова тонколона, на балкона си и ги "черпя" с "Любэ", "Аквариум" или Жо Дасен, а и чат пат им пускам, за цвят "Коса". Определено помага, около моя блок мноооого рядко, вече простеят гадовете!!! Та и всеки, по свои си вачин, може да им каже "Ми не ме кефиш, бе копеле"! Те се хранят от нашето търпение! Мисля си, не е ли време за революция! И този път да не е културна, а!?
sechko

Re: В допълнение...

Мнениеот vionbg » Нед Юни 04, 2006 10:10 am

sechko написа:А защо ние да имаме срама, в борбата с тях! Когато разни, от околните блокове ми пуснат чалга, аз вадя една тридесет ватова тонколона, на балкона си и ги "черпя" с "Любэ", "Аквариум" или Жо Дасен, а и чат пат им пускам, за цвят "Коса". Определено помага, около моя блок мноооого рядко, вече простеят гадовете!!! Та и всеки, по свои си вачин, може да им каже "Ми не ме кефиш, бе копеле"! Те се хранят от нашето търпение! Мисля си, не е ли време за революция! И този път да не е културна, а!?

Ами прав си в общи линии, само дето не е възможно да ги избесим по балконите:) Моята идея е малко по различна, да вземем да се обединим, че те са на тълпи пъл ние през километър:). Не ми се вярва да успееш да ги подразниш - все едно да се опитваш да убедиш прасе да си мие зъбите преди лягане:)
vionbg
Модератор

Следваща

Назад към Литературни Раз(мисли) - зона за публицистика