за агресията-креативна или разрушителна.

Мнениеот Dalllia » Съб Сеп 02, 2006 4:51 am

Eто :

"Преди няколко години вестник Гардиън пусна по телевизията в Обединеното Кралство една реклама, в която участваше един скинхед. Тя започва как един скинхед тича възможно най- бързо по една улица успоредно с камерата, все едно е гонен. Глас зад кадър казва: „Събитие видяно от една гледна точка- дава едно впечатление...”, тогава ъгъла на камерата се сменя и виждате как този скинхед тича към един ужасен бизнесмен, вкопчен в куфарчето си, очевидно очакващ да бъде нападнат от нашият приятел с бръснатата глава. Гласът зад кадър отново казва: „Видяно от друг ъгъл дава различно впечатление...” Тогава ъгъла на камерата се сменя за трети и последен път и гласът зад кадър казва: „Само когато видиш цялата картина- можеш да разбереш напълно какво става.” И тогава виждаме как скина избутва бизнесмена, за да го спаси от падащи от скеле над главите им тухли. Този скинхед не е бил преследван и не е имал намерение да нападне никой- той просто е пробягал цялата улица и е рискувал живота си, за да предотврати едно нещастие."
Dalllia

Мнениеот galina_dim » Вто Сеп 05, 2006 6:56 pm

Здрасти на всички. Аз мога ли завърна малко темата в по-тривиални граници и да споделя на всеослушание, че боря агресията като троша чинии и чаши... основно чинии. Много обичам :) Особено, когато имам удобна стена без тапети, които да повреждам... Споделям го ей така, защото ми се струва, че е удачен начин. Уверявам ви, действа.
galina_dim

Мнениеот so_what » Вто Сеп 05, 2006 7:55 pm

може галина . :D само дето не ми е ясно кой почиства после.иначе майната й на посудата :D :D :wink:
има три вида хора -част от проблема,част от пейзажа и част от решението.
so_what

Мнениеот galina_dim » Вто Сеп 05, 2006 8:35 pm

Майната й на 100%... И без друго едно нещо като се счупи вече не е стария пълен сервиз... Аз си чистя, so_what, и ако знаеш колко смисъл влагам в това да измета пачетата, които съм натрошила... :lol:
galina_dim

Предишна

Назад към Литературни Раз(мисли) - зона за публицистика