Морална ли е Любовта?

Мнениеот One_Of_Us » Чет Сеп 14, 2006 12:11 pm

vionbg написа:Ти добре ли си? Пак ми приписа един куп работи дето даже не са ми и хрумвали. Нямам спомен да съм определял предлагана от теб тема като тъпа, най-много да ми се е сторило някое твое твърдение необмислено, като това:)))) Освен това нищо не съм казвал за по-добър или по-лош свят, да не съм някой сектантски пастор, просто по-различен:)
Това, че съм модератор в никакъв случай не ми дава предимство, тъй като не съм си дал право да ти трия мнението или каквото и да е. В случая съм си най-обикновен потребител.
Моле те да не ме набеждаваш така несправедливо в това, което на тебе много ти се иска АЗ да кажа, за да се изложа, та да можеш да си доставиш любовно-романтичното удоволствие да ми се подиграваш:)
Айде със здраве;)

Вион, братко, не ти се подигравам.
Само вдигам огледалото. Виждаш собствения си образ в атака. Един път ти писах, че не ги обичам тези неща. Много ще се радвам, ако имаш нещо против казаното от мен като мнение, да го направиш, без намеци, че дъвчим темата от скука и липса на работа и използвайки реални и конкретни аргументи. Хайде, кажи ми кое от цитираното от Библията е неверно и няма връзка с реалния живот. И се обоснови. Това, според мен е честен подход. Няма да ми достави удоволствие да те видя паднал. Не ме познаваш. :D

А, щях да забравя - не съм сектантски пастор, даже не съм член и на никоя църква, за твое сведение. И ти, и църквите, можете да си отдъхнете :D
One_Of_Us

Мнениеот so_what » Чет Сеп 14, 2006 12:38 pm

любовта ,морала ,Бог ,църквите...
за това ми се искаше да знам точно за коя любов става дума.
има много видове любов- дори го споменах някъде по горе из постовете си .
има безкористна- така както само майка умее да обича детето си
има платена любов- за нея са изписани тонове хартия
има плътска любов
има любов към Бог и към ближните...
така поставен въпроса морална ли е любовта,само по себе си е подвеждащ.
има и морална любов.има и не морална. зависи в кой от контекстите ще я сложим.
и все пак на мен не ми се иска да рамкирам любовта.
морална или не - тя си остава любов.
и нехае.
за претенциите ,които отправяме към нея.
има три вида хора -част от проблема,част от пейзажа и част от решението.
so_what

Мнениеот vionbg » Чет Сеп 14, 2006 1:00 pm

One_Of_Us написа:
vionbg написа:Ти добре ли си? Пак ми приписа един куп работи дето даже не са ми и хрумвали. Нямам спомен да съм определял предлагана от теб тема като тъпа, най-много да ми се е сторило някое твое твърдение необмислено, като това:)))) Освен това нищо не съм казвал за по-добър или по-лош свят, да не съм някой сектантски пастор, просто по-различен:)
Това, че съм модератор в никакъв случай не ми дава предимство, тъй като не съм си дал право да ти трия мнението или каквото и да е. В случая съм си най-обикновен потребител.
Моле те да не ме набеждаваш така несправедливо в това, което на тебе много ти се иска АЗ да кажа, за да се изложа, та да можеш да си доставиш любовно-романтичното удоволствие да ми се подиграваш:)
Айде със здраве;)

Вион, братко, не ти се подигравам.
Само вдигам огледалото. Виждаш собствения си образ в атака. Един път ти писах, че не ги обичам тези неща. Много ще се радвам, ако имаш нещо против казаното от мен като мнение, да го направиш, без намеци, че дъвчим темата от скука и липса на работа и използвайки реални и конкретни аргументи. Хайде, кажи ми кое от цитираното от Библията е неверно и няма връзка с реалния живот. И се обоснови. Това, според мен е честен подход. Няма да ми достави удоволствие да те видя паднал. Не ме познаваш. :D

А, щях да забравя - не съм сектантски пастор, даже не съм член и на никоя църква, за твое сведение. И ти, и църквите, можете да си отдъхнете :D

Всичко си е вярно, къде съм казал, че библията лъже??? Единственото, което казах е, че романтичната любов по-скоро ни превръща в карикатури отколкото да ни изпълва с възвишеност и красота, което незнам защо те ядоса:) Лесно се палиш - излишно е.
vionbg
Модератор

Мнениеот One_Of_Us » Чет Сеп 14, 2006 1:01 pm

so_what написа:любовта ,морала ,Бог ,църквите...
има плътска любов
и нехае.

Има Любов, има и дума любов. Между двете понякога няма нищо общо. Ние говорим за Любов.
One_Of_Us

Мнениеот so_what » Чет Сеп 14, 2006 1:02 pm

One_Of_Us написа:
so_what написа:любовта ,морала ,Бог ,църквите...
има плътска любов
и нехае.

Има Любов, има и дума любов. Между двете понякога няма нищо общо. Ние говорим за Любов.

аха.има любов на 15 има такава и на 45
има брачна и извън брачна.
има платоническа. има и консумирана също.
коя от тези примери ще сложиш с главната буква .
питам си ...
so_what

Мнениеот One_Of_Us » Чет Сеп 14, 2006 1:06 pm

so_what написа:аха.има любов на 15 има такава и на 45
питам си ...

Във всичките тези случаи, може да бъде думата, а може да бъде и същността. Само за консумираната се съмнявам. Все пак това не е пастичка.
One_Of_Us

Мнениеот so_what » Чет Сеп 14, 2006 1:12 pm

One_Of_Us написа:
питам си ...

Във всичките тези случаи, може да бъде думата, а може да бъде и същността. Само за консумираната се съмнявам. Все пак това не е пастичка.

брачната любов не се ли консумира? защото има такъв правен термин - неконсумиран брак.
и дори църквата разтрогва такъв брак. :wink:
so_what

Мнениеот One_Of_Us » Чет Сеп 14, 2006 1:17 pm

so_what написа:
One_Of_Us написа:
питам си ...

брачната любов не се ли консумира? защото има такъв правен термин - неконсумиран брак.
и дори църквата разтрогва такъв брак. :wink:

Консумира се брака. Това е термин указващ, че е имало секс между съпрузите. Любовта може и да има отношение тук, но може и да няма. И в двата случая, обаче терминът остава в сила.
One_Of_Us

Мнениеот so_what » Чет Сеп 14, 2006 1:21 pm

и сега кво.задънихме улицата ли? :D
любовта стига до висшата си фаза ,когато е консумирана .иначе е любов към цвете примерно...трепетен възторг.
п.п. тук ще пусна линк към едни от произведенията в сайта. мисля че има отношение.все пак това е личното ми мнение.

http://www.tetradka.buntarite.com/proiz ... 0&srchwrd=
so_what

Мнениеот естела » Чет Сеп 14, 2006 1:56 pm

"Любовта е сила, която преобразява всичко и спасява човека. тя идва в реална, жива форма и премахва всички прегради. Който се домогне до нея, влиза в областта на разумността"
Петър Дънов

След като любовта стои над всяко друго човешко чувство и мисъл, след като самата тя е разум и посока, то как би могла да е подразрядна на морал или каквото и да било друго, което човекът е измислил с надеждата да може да я подчини. Защото човекът не уважава свободата достатъчно, за да и даде крилата, които и дава любовта.

А по повод горните размисли, искам да цитирам Балзак, който казва : "Бракът без любов си е една законна проституция"
естела

Мнениеот so_what » Чет Сеп 14, 2006 1:58 pm

абсолютно съм съгласна с естела. :D :D :D
so_what

Re: ***

Мнениеот One_Of_Us » Чет Сеп 14, 2006 2:22 pm

естела написа:"Любовта е сила, която преобразява всичко и спасява човека. тя идва в реална, жива форма и премахва всички прегради. Който се домогне до нея, влиза в областта на разумността"
Петър Дънов

След като любовта стои над всяко друго човешко чувство и мисъл, след като самата тя е разум и посока, то как би могла да е подразрядна на морал или каквото и да било друго, което човекът е измислил с надеждата да може да я подчини. Защото човекът не уважава свободата достатъчно, за да и даде крилата, които и дава любовта.

А по повод горните размисли, искам да цитирам Балзак, който казва : "Бракът без любов си е една законна проституция"

Ами така е. Но никой в темата не е твърдял, че Любовта е подразрядна на морала. Напротив - казал съм, че моралът произхожда от Любовта. И то не човешките измислени правила, които ни се натрапват като морал. С Балзак съм :D
One_Of_Us

Предишна

Назад към Литературни Раз(мисли) - зона за публицистика