Картините на Адолф Хитлер

Модератор: PLACEBO

Мнениеот PLACEBO » Вто Дек 14, 2010 9:33 pm

Рисунки на Адолф Хитлер с молив, рисувани във Виена

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Не се завръщай...
PLACEBO

Мнениеот fightingone » Сря Дек 15, 2010 1:40 pm

vionbg написа:
Anonymous написа:Моля те.. vion_bg го нарича "гениален политик" - за каква гениалност става дума? Това е друга координатна система. А що се отнася до подобните му, аз пък се питам кога ние най-сетне ще наречем по истински начин престъпленията на Тодор Живков - в тази координатна система?

Така го наричам. Ти не си съгласен? Та този човек изправи падналата Германия и я направи господар на света...
Е да, загуби войната, но не напусна БЕРЛИН до самият край, а остана за да умре в същия този падащ и все така могъщ БЕРЛИН, погребващ себе си под руините, без надежда за спасение и единственият паметник, който му остава е рухващата му мечта.
Друг е въпросът, че не е победител - ето това ти дава право да го оплюваш - нищо друго!
Поклон пред куража му! Поклон пред куража на ВАСИЛ ИВАНОВ КУНЧЕВ, който не предаде никой от сподвижниците си, включително и Иванчо Хаджипенчович - част от съдниците му и същевременно сподвижник на Левски - един от заседателите, трерперещ от страх Левски да не го посочи, като го питат КОИ СА ДРУГИТЕ С ТЕБЕ? "САМ СЪМ ДРУГИ НЯМА" - казва той.... За турските власти ЛЕВСКИ НЕ Е ЛИ ПРЕСТЪПНИК? А??? Май Историята се пише от... кого? ПОБЕДИТЕЛИТЕ! Ако руснаците не бяха спечелили войната, кой щеше да ЗНАЕ ЛЕВСКИ????
Като стана дума за Тодор Живков, сети се за Иван Костов, Жан Виденов, Ахмед Доган и Сергей станишв - къде слагаш тия дребни тарикати до такива колкоси, готови да умрат за идеите си като Хитлер, Ернесто Чегевара, Спартак, Джизепе Гарибалди, Петко Кияряков, Стефан Стамболов, Георги Бенковски, Ян Хус.... Нелепо! Може би си реститут.[/quote

Съжалявам, че ударих с чук по твоите идоли: Адолф Хитлер и Тодор Живков, до които се нареждат изроди като Чегевара и не ми се изброяват останалите ...
"Умът е арогантен, душата е смирена" - Каролин Майс
fightingone

Мнениеот Гост » Чет Дек 16, 2010 11:00 am

fightingone написа:
vionbg написа:
Anonymous написа:Моля те.. vion_bg го нарича "гениален политик" - за каква гениалност става дума? Това е друга координатна система. А що се отнася до подобните му, аз пък се питам кога ние най-сетне ще наречем по истински начин престъпленията на Тодор Живков - в тази координатна система?

Така го наричам. Ти не си съгласен? Та този човек изправи падналата Германия и я направи господар на света...
Е да, загуби войната, но не напусна БЕРЛИН до самият край, а остана за да умре в същия този падащ и все така могъщ БЕРЛИН, погребващ себе си под руините, без надежда за спасение и единственият паметник, който му остава е рухващата му мечта.
Друг е въпросът, че не е победител - ето това ти дава право да го оплюваш - нищо друго!
Поклон пред куража му! Поклон пред куража на ВАСИЛ ИВАНОВ КУНЧЕВ, който не предаде никой от сподвижниците си, включително и Иванчо Хаджипенчович - част от съдниците му и същевременно сподвижник на Левски - един от заседателите, трерперещ от страх Левски да не го посочи, като го питат КОИ СА ДРУГИТЕ С ТЕБЕ? "САМ СЪМ ДРУГИ НЯМА" - казва той.... За турските власти ЛЕВСКИ НЕ Е ЛИ ПРЕСТЪПНИК? А??? Май Историята се пише от... кого? ПОБЕДИТЕЛИТЕ! Ако руснаците не бяха спечелили войната, кой щеше да ЗНАЕ ЛЕВСКИ????
Като стана дума за Тодор Живков, сети се за Иван Костов, Жан Виденов, Ахмед Доган и Сергей станишв - къде слагаш тия дребни тарикати до такива колкоси, готови да умрат за идеите си като Хитлер, Ернесто Чегевара, Спартак, Джизепе Гарибалди, Петко Кияряков, Стефан Стамболов, Георги Бенковски, Ян Хус.... Нелепо! Може би си реститут.[/quote

Съжалявам, че ударих с чук по твоите идоли: Адолф Хитлер и Тодор Живков, до които се нареждат изроди като Чегевара и не ми се изброяват останалите ...

Мисля, че ясно завих нежеланието си да споря с радиоточка.
Гост

Мнениеот PLACEBO » Съб Апр 02, 2011 9:32 am

Търсенето ми на картини на Адолф Хитлер не е спряло.
Преди 2 години, през 2009, няколко дни след рождения му ден, бяха продадени 15 картини на обща стойност 105 912 евро!!!Сумата оставям без коментар!

Представям ви още няколко негови картини, които открих:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Не се завръщай...
PLACEBO

Re: Картините на Адолф Хитлер

Мнениеот Mariamrad » Вто Юли 03, 2012 9:54 pm

Имах книга с картините на Хитлер преди 10-на години. Затова потвърждавам тук, в този форум - за най-големите скептици - да, негови са! Даже онези непредубедени почитатели на изобразителното изкуство, които не са склонни да го ограничават в тесни рамки или заклеймяват по идеологически съображения са силно изненадани. Моят съпруг, който е книжар, продаде тази книга почти веднага, но преди това успях да я разгледам внимателно. Аз не съм професионалист, нито умея да рисувам, но още тогава почувствах че тези произведения отразяват една чувствителна, лесно ранима душа... Подборът на цветове, всеки нюанс и детайл разкриваха и затвърждаваха моето усещане. А нима може някой да опровергае този факт? Бях мигновено поразена, когато за пръв път разлистих страниците на албума. Може би е парадоксално, но ако приемем човекът като дуалистично творение, ето още едно потвърждение, че онази светла част от нас - чистата и непокътната, неизвратената... още неразболяла се, /а понякога и неосъзната/ създава изконна красота. А ако наблюдавам безпристрастно тези идилични акварели, без да зная кой е художника, бих казала дори че техният автор е непоправим идеалист и копнее за Хармония. Не е ли странно?! Аз смятам, че не е... В тази рубрика бих желала да говоря само за Изкуство, не за политика.
Жени, отново безкрайно ти благодаря! Винаги представяш нестандартни теми и различен ракурс към вече до болка познатото и банално тълкувание. Всяка неочаквана и различна интерпретация е като свеж полъх и повод за пробуждане на Духа, за да погледнем с нови очи светът на образите...
Без страх в Любовта безгранична!
Mariamrad

Предишна

Назад към Изкуство-ТО