Картините на Адолф Хитлер

Модератор: PLACEBO

Мнениеот aborigen » Нед Дек 05, 2010 7:31 pm

Достойна последователка си му! :roll:
aborigen

Мнениеот fightingone » Чет Дек 09, 2010 10:58 am

Интересен ракурс. Нямах представа, че е рисувал толкова добре. (Ако това наистина са негови картини) Тази дарба прави образа му още по-потрисащ. И още по-потрисащи неговите почитатели от вида на vion_bg.
"Умът е арогантен, душата е смирена" - Каролин Майс
fightingone

Мнениеот минувач » Съб Дек 11, 2010 5:59 pm

Не знам, fightingone...

Аз лично винаги съм бил анти-фа но думите на вион ме накараха сериозно да се замисля. Откъде познавам Хитлер?
И наистина, нима пускането на атомна бомба над 2 (два) цивилни града при спечелена война е по-малко зверство от неговите?
питам - защо по историческите канали целогодишно вървят филми за зверствата на Хитлер, а за Хирошима и Нагазаки дават веднъж годишно?

п.с. понеже темата е за картините му - не ми харесват, липсва им нещо което много ценя.
минувач

Мнениеот Гост » Съб Дек 11, 2010 7:16 pm

Моля те.. vion_bg го нарича "гениален политик" - за каква гениалност става дума? Това е друга координатна система. А що се отнася до подобните му, аз пък се питам кога ние най-сетне ще наречем по истински начин престъпленията на Тодор Живков - в тази координатна система?
Гост

Мнениеот vionbg » Съб Дек 11, 2010 8:08 pm

минувач написа:Не знам, fightingone...

Аз лично винаги съм бил анти-фа но думите на вион ме накараха сериозно да се замисля. Откъде познавам Хитлер?
И наистина, нима пускането на атомна бомба над 2 (два) цивилни града при спечелена война е по-малко зверство от неговите?
питам - защо по историческите канали целогодишно вървят филми за зверствата на Хитлер, а за Хирошима и Нагазаки дават веднъж годишно?

п.с. понеже темата е за картините му - не ми харесват, липсва им нещо което много ценя.

Аз винаги пък съм бил АНТИ -всичко, което означава насилие и зверство. В случая споменах, че единствената вина на Адолф Хитлер е тази, че е загубил войната и всичко зверско, което е направил е излязло на бял свят и хипеболизирано до МЕГА степен. За него се правят ежегодно по няколко филма, в които винаги е обрисуван като стращилище - добре съгласен съм. Обяснимо е че образът на БАБА ЯГА се изтърка от употреба и сега ни трябва един по-добре направен, исторически пресъздаен образ на страшилище. Е нека да помилим малко... Ако Адолф Хитлер беше спечелил войната, нямаше ли да изкара архивите на противниците си и да им покаже ЗВЕРСТВАТА, тогава кой щеше да е дявол, кой ангел? Мисълта ми е проста - МИСЛЕТЕ, МИСЛЕТЕ, МИСЛЕТЕ! Когато е война всеки убива, всеки извършва престъпления, но ИСТОРИЯТА СЕ ПИЩЕ ОТ ПОБЕДИТЕЛИТЕ! А иначе от картини не разбирам особено, не съм художник. Тези ми харесват, но това е мнение на лаик.
vionbg
Модератор

Мнениеот vionbg » Съб Дек 11, 2010 8:16 pm

Anonymous написа:Моля те.. vion_bg го нарича "гениален политик" - за каква гениалност става дума? Това е друга координатна система. А що се отнася до подобните му, аз пък се питам кога ние най-сетне ще наречем по истински начин престъпленията на Тодор Живков - в тази координатна система?

Така го наричам. Ти не си съгласен? Та този човек изправи падналата Германия и я направи господар на света...
Е да, загуби войната, но не напусна БЕРЛИН до самият край, а остана за да умре в същия този падащ и все така могъщ БЕРЛИН, погребващ себе си под руините, без надежда за спасение и единственият паметник, който му остава е рухващата му мечта.
Друг е въпросът, че не е победител - ето това ти дава право да го оплюваш - нищо друго!
Поклон пред куража му! Поклон пред куража на ВАСИЛ ИВАНОВ КУНЧЕВ, който не предаде никой от сподвижниците си, включително и Иванчо Хаджипенчович - част от съдниците му и същевременно сподвижник на Левски - един от заседателите, трерперещ от страх Левски да не го посочи, като го питат КОИ СА ДРУГИТЕ С ТЕБЕ? "САМ СЪМ ДРУГИ НЯМА" - казва той.... За турските власти ЛЕВСКИ НЕ Е ЛИ ПРЕСТЪПНИК? А??? Май Историята се пише от... кого? ПОБЕДИТЕЛИТЕ! Ако руснаците не бяха спечелили войната, кой щеше да ЗНАЕ ЛЕВСКИ????
Като стана дума за Тодор Живков, сети се за Иван Костов, Жан Виденов, Ахмед Доган и Сергей станишв - къде слагаш тия дребни тарикати до такива колкоси, готови да умрат за идеите си като Хитлер, Ернесто Чегевара, Спартак, Джизепе Гарибалди, Петко Кияряков, Стефан Стамболов, Георги Бенковски, Ян Хус.... Нелепо! Може би си реститут.
vionbg
Модератор

Мнениеот PLACEBO » Нед Дек 12, 2010 12:38 pm

aborigen написа:Достойна последователка си му! :roll:

Е, надявам се - имаш предвид рисуването ;-)
А пък и темата не е за мен, а за "Картините на Адолф Хитлер"!
Да беше оставил някоя и друга дума за тях :-)))
Но, все пак, благодаря за включването!
Не се завръщай...
PLACEBO

Мнениеот PLACEBO » Нед Дек 12, 2010 12:47 pm

fightingone написа:Интересен ракурс. Нямах представа, че е рисувал толкова добре. (Ако това наистина са негови картини) Тази дарба прави образа му още по-потрисащ. И още по-потрисащи неговите почитатели от вида на vion_bg.

fightingone, радвам се, че надзърна тук! И благодаря!
Мисля, че картините са на Хитлер. На някои подписът е поставян по различен начин, но това не е показателно, че картините не са негови. В различни периоди от развитието си художникът е в различни настроения и поставя по различен начин подписа си.
Не зная какво точно влагаш в това "по-потрисащ" ?!
Колкото до vion.bg - всеки има право на мнение и той има смелостта да изкаже своето на глас. Отделен е въпросът, че тук, в тази тема, говорим за картини и изкуство.
Не се завръщай...
PLACEBO

Мнениеот PLACEBO » Нед Дек 12, 2010 12:59 pm

минувач, и мен думите на vion.bg ме размислиха. В крайна сметка, приемаме мнението на медии, на хора, които ни манипулират и сме стадо овце, които блеят в хор. В историята има хиляди примери, които доказват, че велики личности са били подложени от "Осанна" до "Разпни го!".
Реторичният ти въпрос на края на постинга ти - за Хирушима и Нагазаки, е абсолютно доказателство за това, как се манипулират масите.

Би ли споделил, какво, според теб, липсва в картините на Хитлер? Стана ми интересно!
Не се завръщай...
PLACEBO

Мнениеот PLACEBO » Нед Дек 12, 2010 1:04 pm

Към Гост и vion.bg:

Нека говорим за ИЗКУСТВО, не за политика! Може би ще се намерят доводи в подкрепа на това, че политиката влияе на изкуството? Но онова, Изкуството, което извира от сърцето, то не е омърсено с политически игри и пари. То докосва директно онези невидими струни на душата и те кара да мислиш, да разсъждаваш, да търсиш, да се бунтуваш...
Не се завръщай...
PLACEBO

Мнениеот vionbg » Нед Дек 12, 2010 1:22 pm

fightingone написа:Интересен ракурс. Нямах представа, че е рисувал толкова добре. (Ако това наистина са негови картини) Тази дарба прави образа му още по-потрисащ. И още по-потрисащи неговите почитатели от вида на vion_bg.

На глупаци лишени от мозък и талант, които биха могли (с извесно усилие при употереба) да ИМ способстват да мислят извън етикетните медийни манипулации, съм се отказал да обръщам внимание отдавна, така че извини ме, ако обичаш и ми прости, че това ще е единственият ми отговор към теб - а ти си пиши - тук има свобода.
Нищо лично - пазя си нервите за по-важни битки в живота си :)
Много сме опасни ние, младите нацисти... колко глупашки прозвуча това твое... изречение ще го нарека, защото едва ли е дорасло за да бъде мнение... ако имаш представа, какво изръси - добре, ако нямаш - МАШАЛЛАХ!
Кому какво вменяваш? Боже прости ми, че не формирам мисленето си чрез ТЕЛЕВИЗИИТЕ, ВЕСТНИЦИТЕ и НОВИНИТЕ, и благослови умните люде дето с един ЕТИКЕТ - отлепен от всякъде и залепен някъде, решават проблеми... Споменах ли, че не държа хората да мислят като мен, но пък държа ДА МИСЛЯТ!
Последна промяна vionbg на Нед Дек 12, 2010 2:09 pm, променена общо 3 пъти
vionbg
Модератор

Мнениеот vionbg » Нед Дек 12, 2010 1:24 pm

PLACEBO написа:Към Гост и vion.bg:

Нека говорим за ИЗКУСТВО, не за политика! Може би ще се намерят доводи в подкрепа на това, че политиката влияе на изкуството? Но онова, Изкуството, което извира от сърцето, то не е омърсено с политически игри и пари. То докосва директно онези невидими струни на душата и те кара да мислиш, да разсъждаваш, да търсиш, да се бунтуваш...

Така да бъде Жени. Мисля, че си права - да говорим за изкуство.
vionbg
Модератор

Мнениеот Яндра » Нед Дек 12, 2010 3:25 pm

Благодаря ти , Жени за удоволствието, което ми достави с картините на Хитлер!
Без да бъда политически и идеологически ангажирана, все пак като възрастен и смея да твърдя "разсъждаващ" човек ще си позволя да коментирам историеските събития, свързани с Адолф Хитлер, както и разбира се творчеството му, което съм сигурна че надхвърля доста представените картини и известните на ценителите изобщо картини на този художник. Да, художник, независимо от "демоничния" му портрет, който е направила историята , написана от подкрепяни от властта биографи... Да оставим факта, че "антисемит" е грозно, а "антифашист" е красиво, Аушвиц е отвратителен, Белене не толкова.... историята малко по малко изравя други сведения за "фашизма" , макар че Хитлер не е фашист , а "нацист" и това е свързано с нация и народ... а фашизма идва от "фаши"(производно на италианската дума "фачио" (fascio), което означава "сноп", тя буквално означава "пръчки завързани на сноп" и това небезизвестния Бенито Мусолини(създател и идеолог на ФАШИЗМА- италиански диктатор, съвременник на Хитлер) най невинно си е избрал за неговата партия... не Хитлер... някой просто не е запознат с фактите. Нещата никога не са такива, каквито изглеждат. Ако искате четете в Гугъл, Британика, все едно, това са неща, които всеки трябва да знае... Историята е гъвкаво нещо, а становището на един гражданин се мени като пърхаща пеперуда над цветен пращец, а вестниците са толкова евтини и тънки, че най-малкото подухване на вятъра(властта) ги залепва на нечии "задник" (с извинение)

Както и да е,не искам да се отклонявам повече от темата, а именно изкуството на Адолф... Не съм съгласна с това, че той има само архитектурен талант, това е мнение на тогаващните закостенели академисти или повлияни от модните течения личности, талантът му на художник, портретист, график, минитюрист и т.н и т.н, е забележителен, освен това съм сигурна, че ако той е продължил да се бори за да прави изкуство е щял да бъде един от най-добрите художници на тогавашното време, но не е било така... Затова пък борбеността му по принцип е зашеметяваща, той успява да направи големи неща за Германия... Да, признавам си, че и аз по времето на 45 -те години си мислех, е това е един умопобъркан изверг, който коли и екстерминира невинни деца и прави от кожата им портмонета... Естествено е, че манипулацията прави чудеса и дори все още се срещат хора, в чието съзнание е дълбоко вкоренено това, което им вменяват, аз не ги осъждам, те са изгубени души...

Но тази симпатична, общителна и естествена жена, която е толкова мъдра, колкото и жизнерадостна( дано не и растат много ушите), Евгения Маринчева е надживяла тези глупави условности, тя е отворила очите си за Истината, може да бъде достъчно смела, както и деликатна.... Жени, завиждам ти! От години моредирам форуми на Бунтарите, но признавам, че никога никой не е поставял и отстоявал толкова смела тема, с такава сдържаност и усет. Излишно е да споменавам публикуваните от теб картини, които говорят вместо всички нас, те са изкуство- ти самата призоваваш да говорим за изкуство и си права, защото изкуството е огледало на душите ни. какво от това, че някой го може и какво от това, че този някой се казва Адолф... нали живеем във века, в който дискриминацията е ниско понятие, нека не дискриминираме никого... дори и да се казва Хитлер
От великото до смешното има само една крачка
Яндра

Мнениеот PLACEBO » Нед Дек 12, 2010 4:43 pm

Яндра написа:Благодаря ти , Жени за удоволствието, което ми достави с картините на Хитлер!
Без да бъда политически и идеологически ангажирана, все пак като възрастен и смея да твърдя "разсъждаващ" човек ще си позволя да коментирам историеските събития, свързани с Адолф Хитлер, както и разбира се творчеството му, което съм сигурна че надхвърля доста представените картини и известните на ценителите изобщо картини на този художник. Да, художник, независимо от "демоничния" му портрет, който е направила историята , написана от подкрепяни от властта биографи... Да оставим факта, че "антисемит" е грозно, а "антифашист" е красиво, Аушвиц е отвратителен, Белене не толкова.... историята малко по малко изравя други сведения за "фашизма" , макар че Хитлер не е фашист , а "нацист" и това е свързано с нация и народ... а фашизма идва от "фаши"(производно на италианската дума "фачио" (fascio), което означава "сноп", тя буквално означава "пръчки завързани на сноп" и това небезизвестния Бенито Мусолини(създател и идеолог на ФАШИЗМА- италиански диктатор, съвременник на Хитлер) най невинно си е избрал за неговата партия... не Хитлер... някой просто не е запознат с фактите. Нещата никога не са такива, каквито изглеждат. Ако искате четете в Гугъл, Британика, все едно, това са неща, които всеки трябва да знае... Историята е гъвкаво нещо, а становището на един гражданин се мени като пърхаща пеперуда над цветен пращец, а вестниците са толкова евтини и тънки, че най-малкото подухване на вятъра(властта) ги залепва на нечии "задник" (с извинение)

Както и да е,не искам да се отклонявам повече от темата, а именно изкуството на Адолф... Не съм съгласна с това, че той има само архитектурен талант, това е мнение на тогаващните закостенели академисти или повлияни от модните течения личности, талантът му на художник, портретист, график, минитюрист и т.н и т.н, е забележителен, освен това съм сигурна, че ако той е продължил да се бори за да прави изкуство е щял да бъде един от най-добрите художници на тогавашното време, но не е било така... Затова пък борбеността му по принцип е зашеметяваща, той успява да направи големи неща за Германия... Да, признавам си, че и аз по времето на 45 -те години си мислех, е това е един умопобъркан изверг, който коли и екстерминира невинни деца и прави от кожата им портмонета... Естествено е, че манипулацията прави чудеса и дори все още се срещат хора, в чието съзнание е дълбоко вкоренено това, което им вменяват, аз не ги осъждам, те са изгубени души...

Но тази симпатична, общителна и естествена жена, която е толкова мъдра, колкото и жизнерадостна( дано не и растат много ушите), Евгения Маринчева е надживяла тези глупави условности, тя е отворила очите си за Истината, може да бъде достъчно смела, както и деликатна.... Жени, завиждам ти! От години моредирам форуми на Бунтарите, но признавам, че никога никой не е поставял и отстоявал толкова смела тема, с такава сдържаност и усет. Излишно е да споменавам публикуваните от теб картини, които говорят вместо всички нас, те са изкуство- ти самата призоваваш да говорим за изкуство и си права, защото изкуството е огледало на душите ни. какво от това, че някой го може и какво от това, че този някой се казва Адолф... нали живеем във века, в който дискриминацията е ниско понятие, нека не дискриминираме никого... дори и да се казва Хитлер

Яндра, благодаря ти не само за моето "изчервяване", а и за всичко, което дръзна да напишеш!
Мъдростта и зрелостта на хората не се състои в това, да запазят мълчание, или да "мислят" като другите.
Мъдростта се състои преди всичко в това, да приемеш чуждото различно мнение, да го уважиш, като същевременно отстоиш своето. В тази връзка, "смелостта" да пусна тази тема, деликатността да я направлявам да върви в релсите на "Изкуство-ТО", опитът ми да се поставя в кожата на един художник, пък било то и Хитлер, всичко това е породено от желанието ми да допринеса за това, хората от Бунтарите да мислят и да правят сами изводите си.
Бунтарите са личности със свое собствено мнение, подплатено от смели идеи, подвластно на нови ветрове, нямащи нищо общо с манипулативното "хорово" пеене.
Напълно се съгласявам с твоите усещания за таланта на художника Хитлер. Пред историята можем само да сведем глави и да извлечем рационалните поуки... Какви щеше да се случи, ако Хитлер беше приет в Художествената академия и беше станал художник... Уви!
Както казват едни мои литературни герои от нещо, което пиша... "Бъдещето ви се крие във вашето минало!".

Яндра, с радост ще очаквам още твои включвания в "Изкуство-ТО"!!!

Не се завръщай...
PLACEBO

Мнениеот Гост » Пон Дек 13, 2010 11:28 am

PLACEBO написа:

минувач, и мен думите на vion.bg ме размислиха. В крайна сметка, приемаме мнението на медии, на хора, които ни манипулират и сме стадо овце, които блеят в хор. В историята има хиляди примери, които доказват, че велики личности са били подложени от "Осанна" до "Разпни го!".
Реторичният ти въпрос на края на постинга ти - за Хирушима и Нагазаки, е абсолютно доказателство за това, как се манипулират масите.

Би ли споделил, какво, според теб, липсва в картините на Хитлер? Стана ми интересно!

аз май се изразих малко високопарно за човек който не рисува :)
както и да е, това което не виждам с моя лаишки поглед е движение, нито опит да изкара на листа нещо което не се вижда с просто око.

все пак, таланта си е талант но изкуството си иска бачкане.
такова е положението, нещата се въртят и ставаме това което най-малко сме очаквали.
Гост

ПредишнаСледваща

Назад към Изкуство-ТО