Портрети на планети, морета и...

Модератор: PLACEBO

Портрети на планети, морета и...

Мнениеот PLACEBO » Вто Яну 04, 2011 9:25 pm

Покана към всички за моята

Първа самостоятелна изложба

Изображение

Работно време:

понеделник, сряда и петък 9:00 - 17:30 часа
вторник и четвъртък 9:00 - 20:00 часа
събота и неделя 10:00 - 18:00 часа

Ще ви очаквам с радост!

Евгения Маринчева
Не се завръщай...
PLACEBO

Мнениеот Яндра » Сря Яну 05, 2011 2:23 pm

Жениии, защо не правиш изложба като съм в София :))))))) Сега искам видеоматериал и снимки, задължително иначе те глобявам една целувка ;) Това трябва непременно да се види, пожелавам ти успех!
От великото до смешното има само една крачка
Яндра

Мнениеот vionbg » Сря Яну 05, 2011 7:01 pm

Евгения, аз нищо не разбирам от живопис, нито от картини...Единственото, което мога да рисувам са едни смешни човечета с дълги сополиви носове :) Но като те познавам, какъв поет си, какъв творец си, какъв човек си, мога ли да не ти пожелая - на добър час и съвсем непрофесионално да пророкувам , че в тази изложба ще има твърде много шедьоври.

Ти си човек с чест, Евгения, а изкуството умее да отразява това. Истина, нали за истина говорим. Успех, моето момиче! :)
vionbg
Модератор

Мнениеот PLACEBO » Чет Яну 06, 2011 11:57 pm

Яндра написа:Жениии, защо не правиш изложба като съм в София :))))))) Сега искам видеоматериал и снимки, задължително иначе те глобявам една целувка ;) Това трябва непременно да се види, пожелавам ти успех!

Яндраааа! Благодаря ти за пожеланието! Вярвам, че ще се случи хубаво!
Обещавам следващата изложба да бъде по-близо до теб:-)
Да е здраве, ще има и видеодоказателство:-)
На теб двойно повече успех!

:-)
Не се завръщай...
PLACEBO

Мнениеот PLACEBO » Пет Яну 07, 2011 12:01 am

vionbg написа:Евгения, аз нищо не разбирам от живопис, нито от картини...Единственото, което мога да рисувам са едни смешни човечета с дълги сополиви носове :) Но като те познавам, какъв поет си, какъв творец си, какъв човек си, мога ли да не ти пожелая - на добър час и съвсем непрофесионално да пророкувам , че в тази изложба ще има твърде много шедьоври.

Ти си човек с чест, Евгения, а изкуството умее да отразява това. Истина, нали за истина говорим. Успех, моето момиче! :)

БЛАГОДАРЯ!!!
Няма разбиращи или неразбиращи изкуство. А ти имаш чувствителни струни, Станимире...
Подкрепата, под формата на искрени мисли и позитивни думи, е своего рода присъствие на изложбата... Благодаря ти, че ще бъдеш там от разстояние!

:-)
Не се завръщай...
PLACEBO

картичка..:)

Мнениеот indi » Вто Яну 18, 2011 1:06 am

Жени, искам и тук да те поздравя и да споделя неизразимото с думи естетическо удоволствие от срещата с картините ти! Израстнала съм край художничка и с книги, репродукции и картини на художници, аз също рисувам и...все пак нямам претенции да съм специалист и да се осмелявам да определям, но... за пореден път се уверих, че ти си наистина добър художник! Възхитена съм от идейната композиция на " Via Dolorosa" , както и на вдъхновената от Климт(и мой любим художник:) ) ... А онази с котарака Мърфи...:)) Да знаеш, че ти обикнах котката и представителите на тоя вид от тази картина!:)) Притегателна сила има, ще ти се да погалиш тази котка, тази картина с котка..:)) Картините ти са отворени, общуват...Много,много успех ти желая в този вид изкуство! Много изложби още да са пред теб и картините ти да достигат най- подходящите домове , очи, умове и сърца! Всичко това вече ти казах в Хулите, да, но знам, че няма да приемеш като мързел от моя страна , а само като потвърждение на чувствата и думите ми. Това, което искам да допълня тук, е че...най- голямото потвърждение за това какво са картините ти, за мен лично бяха щастливите сълзи на учителката ти по рисуване. А твоите думи: " Тя ме научи да рисувам слънцето", признавам си и мен разплакаха и...са определено поезия! Прегръщам те и ти оставям и тук отворената си картичка..

ПРИКАЗКА ЗА ФЕЯ,ЧАДЪР И БОИЧКИ

Има една дълбока небесна река,
която извира от звездна мъглявина
и се влива в света,
а по вълните й : люш-люш,
плува и лъкатуши
един изгубен червен чадър непослушен.
В чадъра- фръц- фръц, бодро пътува
и докато пътува- рисува
една ха- ха весела фея
с пълна шапка щури идеи.
И мац-мац- четката по платното
разгъва всички цветове на доброто,
всичките му нюанси и светлосенки,
всичките му предаватели
и пиу-пиу антенки.
Рисува сънища по клепачите на зората,
рисува мостове през времето, през тъгата,
ситни стъпчици: щрап- щрап-
от сърце до сърцата,
рисува фойерверки над шатрите на смеха,
рисува вятъра в крилете на любовта...
Боите й пеят, четката й танцува,
пътува феята в своя чадър и рисува...
А картините й са не само и точно красиви,
картините й са някак по- скоро живи-
а-ха и да минеш вътре в тях,
да усетиш целия цветен размах,
пъстрия полъх в тази фейска разходка
с люш-люш червена чадърена лодка,
да видиш как самият живот й позира,
как тя с четката си го реставрира,
как умело го декорира и апликира-
за да не се взема прекалено сериозно
и все да гледа под вежда,
а ей тъй- с шарена кръпчица плюш
и друго нещо помпозно,
по- красив и с уютни ръце
гуш-гуш да изглежда.

:)
Бъди!:*****
indi

Мнениеот PLACEBO » Вто Яну 18, 2011 2:34 pm

Инди, благодаря за хубавите думи! За стиха, за картичката и особено за чадъра!!!
Червеният чадър е нещо сакрално за мен, така че, благодаря, че ми го връщаш в тази форма!
Бъди жива и здрава!!!
И нека творческата муза да те връхлита с цялата си мощ и Любов!
Амин!
Не се завръщай...
PLACEBO

Мнениеот so_what » Вто Яну 18, 2011 4:04 pm

Женииииииии, честито скъпа!
сигурна съм че е страхотно изживяване изложбата и безкрайно съжалявам, че не успях да дойда.
прегръщам те и ти желая успех
има три вида хора -част от проблема,част от пейзажа и част от решението.
so_what

Мнениеот Яндра » Вто Яну 18, 2011 5:14 pm

Жени, талантливо същество!
Изложбата мина страхотно, нали? Жалко, че в България изкуството страда от глад, както всичко друго, както нацията ни страда от духовен глад....
Мисля, че вече трябва да се мисли за следващата изложба, твърде ми е трудно да пиша за картините ти, ти сама знаеш, те колко ми харесват, а ако не знаеш, бъди сигурна, с нетърпение очаквам новите ти неща, пожелавам ти много вдъхновения, и се нуждая от тези картини, за да стоплят душата ми пак. Жалко че писателската ми муза никаква я няма иначе щях да ти посветя поема, но дано до теб да стигне това, което чувствам , за да разбереш колко ценна душа си ти и колко си ценна за всички ни

целувки
Дени
От великото до смешното има само една крачка
Яндра

Мнениеот PLACEBO » Вто Яну 18, 2011 6:07 pm

so_what написа:Женииииииии, честито скъпа!
сигурна съм че е страхотно изживяване изложбата и безкрайно съжалявам, че не успях да дойда.
прегръщам те и ти желая успех

Еми, благодаря!
Зная, че независимо, че си далеч, си ми пратила възможно най-позитивните мисли!
Защото и аз ти пращам такива!
Успех и на теб, във всяко едно начинание!!!
:-*
Не се завръщай...
PLACEBO

Мнениеот PLACEBO » Вто Яну 18, 2011 6:27 pm

Яндра написа:Жени, талантливо същество!
Изложбата мина страхотно, нали? Жалко, че в България изкуството страда от глад, както всичко друго, както нацията ни страда от духовен глад....
Мисля, че вече трябва да се мисли за следващата изложба, твърде ми е трудно да пиша за картините ти, ти сама знаеш, те колко ми харесват, а ако не знаеш, бъди сигурна, с нетърпение очаквам новите ти неща, пожелавам ти много вдъхновения, и се нуждая от тези картини, за да стоплят душата ми пак. Жалко че писателската ми муза никаква я няма иначе щях да ти посветя поема, но дано до теб да стигне това, което чувствам , за да разбереш колко ценна душа си ти и колко си ценна за всички ни

целувки
Дени

Дени, благодаря за топлите думи, благодаря и за точния професионален поглед върху творбите ми. Наясно съм, че съм разбрана и това ме изпълва със задоволство!
По-късно ще пусна тук един авторепортаж от събитието!
Поздрави!!!
:-*
Не се завръщай...
PLACEBO

Назад към Изкуство-ТО