какъв е смисъла на живота?

Модератори: vionbg, longjohnsilver

Мнениеот BatuKhan » Съб Юли 08, 2006 1:09 am

Животът живян заради самия живот е изгубена кауза.Никой не живее просто заради самия живот.Hammil правилно определи, че ценностите са основен двигател на живота, но има нещо по-дълбоко дори и от самите тях.Те се градят на по нетрайни, но по-силни моментни състояния на душата като желанията например.Всички ние знаем, че при много силно първично чувство като страх от смъртта, привързване, привличане, изблик на гняв и др. съзнанието на човек се изменя, той започва да мисли различно.Именно затова в нас се раждат нови, променят или умират стари ценности.Силното желание под формата на вдъхновение или чувство, прозрение или т.н. създава ценността тя осмисля живота.Стремежа за реализиране на някакво желание дава стимул да се живее.Ето защо смисълът на живота за мен е в това желание, което е достатъчно силно да изпълни и осмисли живота ти без да го разруши.Силно желание, в което човек може да постигне абсолютна свобода на изразяване.
BatuKhan

Мнениеот Dalllia » Съб Авг 05, 2006 7:50 pm

Всеки човек независимо какъв е през целия си живот се стреми само към едно - щастието . В този си стремеж хората се опитват да го постигнат по различни начини в зависимост от това какво смятат ,че ще ги направи щастливи ...много често обаче нищо не е това , което мислим че е .
Последна промяна Dalllia на Нед Авг 06, 2006 12:40 am, променена общо 1 път
Dalllia

Re: какъв е смисъла на живота?

Мнениеот littoral » Съб Авг 05, 2006 10:54 pm

MaLkiq_BuDa написа:Искам да попитам всички и да ми отговорят сами за себе си; Какъв е смисъла на живота. Какво осмисля нашето пребиване тук.

ще ти отговоря така както си го написал: пребиването! :D :wink:
littoral

Мнениеот 14butthinkin' » Вто Ное 07, 2006 6:09 pm

Буда ти май си се депресирал нещо...или пък то като търсиш
истината депресията ти е в кърпа вързана.Смисъл......НЕ! Смисъл няма без световния дух или както казаха едни "бунтари" малките
неща в живота, които всъщност му придават този смисъл. Спомените....даааа ето го смисъла всяка Зима усещам една миризма, чиито вкус ме кара да върна лентата(постоянно записващата се лента) до предишната Зима и да усетя онова, което съм усещал тогава да почуствам и да помисля онова, което преди точно една година съм предъвквал в главата си.....ХА ето го смисъла твоя спомен и споменът на близкия за теб. От друга страна хубаво е, че човек по някое време от своята история(ето го пак смисъла) е осъзнал, че може би трябва да запише една лента на световния дух, за да може всички да имат някакви :arrow: знания(помисли) относно ВСИЧКИ преди него.....ХА-много хитра идея, но най-хитрото е че и ТИ ставаш част от тази история.
14butthinkin'

Мнениеот 14butthinkin' » Вто Ное 07, 2006 6:12 pm

Dalllia написа:Всеки човек независимо какъв е през целия си живот се стреми само към едно - щастието . В този си стремеж хората се опитват да го постигнат по различни начини в зависимост от това какво смятат ,че ще ги направи щастливи ...много често обаче нищо не е това , което мислим че е .

Извинете за спама. Щастие? Да така е, но нека обясним, че ако ти си права човека е едно МНОГО ЕГОИСТИЧНО СЪЩЕСТВО.
14butthinkin'

Мнениеот MaLkiq_BuDa » Чет Дек 14, 2006 1:21 pm

...съм ли аз депресиран или не съм??? Интересен въпрос, но едва ли е редно да говорим, кои как се чувства. Не искам да обяснявам действията си и не смятам да го правя. Няма да казвам и що за човек съм- и това не е важно. Важното в случая тук е диалога, които се получи. Хората казват къде за тях се крие смисъла на живота. А само по себе си всичко без живот е безсмислено, така че може би този диалог на мнозина е помогнал да опознаят себе си. Общуването ни отваря нови хоризонти. Депресията просто ни ограничава и хвърля едно було, което още повече ни свива в нашия малък свят. Нека говорим от себе си, за себе си. Нека не говорим с предположения, а факти. Как можем да разберем дали някой е депресиран или каквото и да било...
името ми да не Пух ако не съм прав. А то е, значи съм прав :)
MaLkiq_BuDa

По същество

Мнениеот kvazimodo » Съб Дек 16, 2006 10:36 am

Смисълът на живота аз свързвам с думата разум.

Разумът в най-общ аспект е границата между живата и неживата "природа".

Неживата в своето съществуване е подчинена на физичните, химични и др. материални закони, и неумолимо върви към ентропийната си смърт.

Живата е обречена да оцелее, затова е и трябва да бъде разумна.

От това произтича и конкретния смисъл на живот и за конкретните представители.

Растениеята да оцеляват.
Животните да се размножават.
Хората да реализират вродените им заложби,
идеите им да са богати, красиви и вечни.

А ти Буда - каквото решиш за себе си,
това е смисълът на твоя живот ;-)
kvazimodo

Мнениеот mefkata » Вто Апр 24, 2007 7:38 am

47 :P

Познато! Ако не бъркам кинкретното число от "Галактическия...", но това няма значение. И аз смятам, че това е отговорът!

Малко цитати:
АК-47 (рус. Автомат Калашникова образца 1947 года) е автомат създаден през 1947 г. от Михаил Калашников на основата на немския Sturmgewehr 44 (MP44), и произвеждан от заводите ИЖ. Използван е от целия източен блок по време на студената война.

47% от българите склонни да помагат на развиващите се страни

През последните три месеца на 2006 г. от компанията са имали приходи от 930,6 милиона щатски долара. Годишните приходи на компанията възлизат на 3 милиарда щатски долара, което е с 47% повече отколкото през 2005 г.

ИЗ Псалми 47 глава
1 За първия певец, псалом на Кореевите синове. Ръкопляскайте, всички племена, Викнете към Бога с глас на тържество.

2 Защото Господ Всевишен е страшен, Велик цар е над цялата земя.

Напий се 47 пъти...помогни на 47 души...провокирай 47 -мина да направят добро...опитай се поне 47 пъти да бъдеш истински щастлив(то винаги е много за кратко ):wink: Бъди с 47 блондинки или брюнети :P Смисълът е в теб, само не си пропилявай живота в търсене... :lol:
mefkata

Kogato Vuprosut i z-to pitame sa po-vajni ot otgovorut

Мнениеот vechnost » Чет Яну 06, 2011 7:13 pm

V mnogo sluchai osuznatoto sushtestvuvane ne se pripokriva s osmislenoto bitie - kolkoto i da mi se iska da vuzpriema che frazata mislq sledovatelno sushtestvuvam e neshto koeto imperichno moje da se izvede tolkova poveche se sbluskvam s protivorechieto che tova koeto individite interpretirat kato deistvitelnost e nishto poveche ot zabluda. Tuj kato sum, dalech ot neobqtnoto pole na filosofskite nauki edinstveniqt variant e da ilustriram kakvo imam predvid: individite izpitvat emocii, razsujdavat, vzemat resheniq, pravqt precenki ejednevno t.e. vodqt osuznato sushtestvuvane (dori ukrivat informaciq za sebe si z-to sa osuznali kakvi sa obshtestvenite normi s koito trqbva da se suobrazqvat) i v sushtoto vreme tova ne oznachava che sa osmislili bitieto si - ne mogat da analizirat i potvurdqt za sebe si dali emociite sa istinski ili plod na sensitivna zabluda, dali mislovniqt proces i vzetoto reshenie sa pravilni - nikoi ne e moje da vurne vremeto i da promeni hoda na subitiqta v protivopolojna posoka; ili puk da dokajat che ocenkata im otgovarq na deistvitelnostta. t.e ako smisulut na jivota e tursene na iindividualnata istina dali tova e postijimo???? I oshte po vajno kakvi sa prichinite da si zadavame tozi vupros - razocherovanie, nujda ot preocenka, tursena na istinata na drugite za da q vuzpriemem kato sobstvena??? Ot druga strana edinstveniq put kum istinata e turseneto koeto e provokirano ot zadavane na vuprosi.......koeto e po-vajno dori ot formuliraneto na otgovor!!!
eternity
vechnost

Смисълът...

Мнениеот Surrealist » Пет Мар 25, 2011 11:13 pm

Животът е неосъзната даденост, в който всеки търси порядък, макар да вижда само хаос. Той би трябвало да е по-висока форма на реда, в който случайността се основава на закони и принципи.
Смисълът изглежда е да оцеляваш, но едва ли живота е случайност! ;)
Аз живея, за да търся знание и не понасям чужди формули! Възпроизводственият процес...за мен не е цел номер едно! [/b]
" Теориите имат четири етапа на приемане:
а) това е безполезна глупост;
б) това е интересно, но погрешно;
в) това е вярно, но няма почти никакво значение;
г) винаги съм казвал това "

ДЖ. ХАЛДЕЙН, 1963г.
Surrealist

Re: какъв е смисъла на живота?

Мнениеот maksevrodim » Съб Авг 24, 2013 4:12 pm

Хорошие стихи! :)
-----------------
http://frazis.ru/statusy/statusy-pro-de ... a-socsetej