Има ли смисъл от Анархизма и бунтарите?

Модератори: vionbg, longjohnsilver

Има ли смисъл от Анархизма и бунтарите?

Мнениеот MaLkiq_BuDa » Вто Дек 26, 2006 1:58 am

Има ли смисъл от Анархизма и бунтарите? Могат ли те да променят света и себе си? Може ли да има нов Че Гевара? Hasta la victoria siempre!
името ми да не Пух ако не съм прав. А то е, значи съм прав :)
MaLkiq_BuDa

Re: Има ли смисъл от Анархизма и бунтарите?

Мнениеот vionbg » Чет Дек 28, 2006 9:12 am

MaLkiq_BuDa написа:Има ли смисъл от Анархизма и бунтарите? Могат ли те да променят света и себе си? Може ли да има нов Че Гевара? Hasta la victoria siempre!

В посочения от теб контекст, могат само да си изядат ушите:) Друг е въпросът, че бунтар не е синоним на хайванин, хайдутин, кибритлия и т.н. а на буден, съвестен и мислещ:)
Ернесто Че гевара иначе е велик и космополитен борец за свобода - няма втори като него;)
vionbg
Модератор

Мнениеот Dalllia » Съб Яну 20, 2007 1:45 pm

vionbg написа:
MaLkiq_BuDa написа:Има ли смисъл от Анархизма и бунтарите? Могат ли те да променят света и себе си? Може ли да има нов Че Гевара? Hasta la victoria siempre!

В посочения от теб контекст, могат само да си изядат ушите:) Друг е въпросът, че бунтар не е синоним на хайванин, хайдутин, кибритлия и т.н. а на буден, съвестен и мислещ:)
Ернесто Че гевара иначе е велик и космополитен борец за свобода - няма втори като него;)

То не е синоним , но като те гледам теб :) доста се учудвам , че го знаеш
Dalllia

Мнениеот vionbg » Нед Яну 28, 2007 5:31 pm

Dalllia написа:
vionbg написа:

То не е синоним , но като те гледам теб :) доста се учудвам , че го знаеш

Канех се да ти поясня, че не се изисква висше образование, за да знаеш кой е Че, но си спомних, че си твърде заета в усилието да си запомниш името и мразиш да четеш - освен списание "Нов фолк", разбира се и... ЦИТАТИТЕ :)
Освен това мен няма какво да ме гледаш, аз не съм бунтар а прост хайванин - никога не съм твърдял обратното:)
Айде стига с тия плоски вицове, че ще вземе да ти порасне клюна като на щъркел:)))
vionbg
Модератор

Мнениеот neli » Чет Дек 13, 2007 11:48 pm

Във всеки човек има по нещо бунтарско,и от тук и във всяка държава има по малко анархизъм.И да има смисъл,то само в това остана смисъл.
neli

Назад към Философия