За хората, мишките и броячите

Модератор: vionbg

За хората, мишките и броячите

Мнениеот bukvite » Пон Окт 31, 2005 9:02 pm

RA (08:47 следобед) :
Bogdanow, donqkyde sym te uwavawal - wqrno be6e otdawna. No sega ti obe6tawam, 4e ima6 seriozen problem. Ne znam, kolko si we6t w programiraneto, no az sym siguren w edno, 4e nie ne lyvem w broq4a. Sy6to taka sym siguren, 4e ti lyve6 - ne samo w broq4a (a tam osobenno mnogo). Towa, 4e dnes sa ni indeksirali sajta ot google, koeto awtomati4no e dowelo do uweli4awane na gostite, ne ozna4awa, 4e sme manipulirali rezultatite na broq4a ni, koeto razbira se ti prawi6 bez wsqkakwi skrupoli. Ako ne se izwini6 publi4no, az 6te te popitam publi4no. Nie nqma ot kakwo da se strahuwame, a ti? Ti izob6to ne si si slovil broq4 na pose6teniqta, za6to li! Edinstweniqt ti broq4 e tozi, kojto move da si naglasq6 i manipulira6, kakto si iska6. Ne me karaj da te pitam publi4no, ne iskam da te izlagam, no ako wyw foruma na sobstweniq si sajt ti ne se izwini6, zaradi kljukite koito si pusnal dnes - mislq, 4e znae6 kakwo move da o4akwa6.

Това е точен цитат, без никава промяна на един от собствениците на този сайт.
Нямам и грам представа от какво е предизвикан.

Само кратък отговор на един от въпросите в него, на който съм отговарял многократно и на други места.
Буквите от април нямат и не възнамеряват да имат външен брояч от типа на Вебкоунтер или подобен.
Броят на посещенията - уникални, рефреши и други няма никакво отношение към нивото на литературата в сайта и затова сме го изключили като критерий.

Приемете, че в Буквите влизат 5 човека дневно /основно от администрацията/ и ни изключете от всякаква конкуренция.

Пожелавам искрен успех на Бунтарите и малко повече търпение на шефовете му.

П.С Следващите три дни съм на Събора на книгата целодневно и няма да мога да взема отношение по темата.
В петък ще се логна да отговоря ако има други зададени въпроси.
bukvite

Мнениеот bukvite » Пон Окт 31, 2005 9:23 pm

И само за справка - оправете си наистина малко каунтерите, като смятате, че са важни.
Не може да пише, че имате 154 гости и няколко души регистрирани, а уебкаунтер да показва общо 134 уникални за деня.
bukvite

Мнениеот Radi_Angelov » Пон Окт 31, 2005 10:39 pm

Богданов, трябва да ти е напълно ясно, че брояча показва броя на сесиите, а не броя на уникалните IP-та, които брои WEBCOUNTER-а. Но по този въпрос ще оставя да ти обясни по-подробно моят колега Десислав Цанков (Deso). Той обаче едва ли ще бъде достатъчно компетентен да обясни, защо ти не си сложил брояч WEBCOUNTER. Тук считам за редно да спомена, че не Десо, ами и господ не може да обясни, каква е връзката на брояч към твоя сайт и качеството на литературата в него - това е друг въпрос наистина. Литература в твоя сайт може да има, може и да няма, обаче за 100 гости си абониран постоянно. Няма секунда в която ти да нямаш поне 100 гости. Виж в нашия сайт понякога има по 0 гости и 0 потребители, това става твърде често, когато има има, когато няма - няма.

Ти разбира се си твърде извисен човек, който няма време да се занимава с такива дреболии. И както спомена ще ходиш на събора на книгата - разбирам нали от това се издържаш, мака

Но защо реши, че броят посещения на нашия сайт са толкова важни за теб, че можеш да си отнемеш толкова много от ценното време, вместо да си събираш багажа за събора на книгата, да разпостраняваш глупости относно броя на нашите посещения. Виж в сайт Хулите са друга работа, хората имат гости, които не са по-малък брой от 40, хората имат логнати потребители, които са същия брой - имат си и WEBCOUNTER, който бележи средно 997 уникални потребители. А ти си нямаш WEBCOUNTER, за сметка на това си имаш ICQ - по това ICQ драги ми Богданов, може да приказваш каквито си искаш глупости, като например, че аз и Вионбг сме хомосексуалисти и тем подобни други глупости, които обаче не могат да обяснят защо ти след като си нямаш WEBCOUNTER проявяваш, толкова жив интерес към WEBCOUNTER-ите на другите сайтове. Е ние си имаме такъв брояч и си бележим средно по 158 IP-та. Е доста по-скромно от Хулите, но доста по-сериозно от твоя сайт, който изобщо няма такъв брояч. Спомняш ли си Богданов, навремето, когато пуснахме форума ти обеща в нашия форум, че ще изтриеш всеки потребител на Буквите, който публикува в сайт Бунтарите, който още не беше създаден. За жалост няма как да изпълниш това си обещание сега. При теб вече никой не пише освен тези, които си плащат, а тях не би могъл да изтриеш нали? Бунтарите е. Бунтарите са тук. Бунтарите не се бунтуват срещу тебе, те просто се превръщат във факт, който ти не би могъл да изтриеш. Точно затова си решил да го замажеш с помията на, която си способен. В сайт Хулите пише - забранено за Иван Богданов. В сайт Бунтарите никога такова нещо няма да пише. Добре дошъл си при нас г-н Богданов, излагай се на воля и колкото искаш. Само един човек има, който може да те конкурира, защо не направите всъщност общ сайт.

Злобата г-н Богданов, подмолността, дребнавостта, евтината манипулация ви доведоха до това дереже. Вие от най-големия литературен сайт - "Буквите", сайт на който аз и почти цялата ни администрация се възхищавахме безрезервно, сайт от който тръгна гореспоменатия от мен сайт Хулите, защото и Хипо и Черната котка се амбицираха да направят техния сайт след като ви оцениха по достойнство... Колко сайтове създадохте г-н Богданов и всичките са по-посещавани от вашия, дори и нашия, който е само на 2 месеца. Ами така е като караш хората да си плащат, дори и за това, за да пишат отзиви (във вашия височайш сайт, да влизат във вашия височайш форум, ами хората избягаха г-н Богданов. Хората не смятат, че са по-глупави от вас, макар че вие не сте убеден в това. На този фон проблема с брояча ми се струва несъществен. Успех ви пожелавам на празника на книгата и дано да се върнете от там с малко повече мъдрост, топлина и реално чувство и усещане към красивото. Пък ние наистина харесваме сайт Буквите, който е изключително добре подреден сайт - не без ваша заслуга... но и ваша е заслугата затова, че в момента е най-еснафския сайт. От там тръгнахме г-н Богданов, но се надявам да не стигнем там където вие стигнахте - до дребните клюки и големите амбиции да се издържах от труда на младите автори. Точно затова в нашия сайт никога няма да гоним печалба. Печалбарството ви провали г-н Богданов, печалбарството.

Богданов, готов ли си да пуснеш безплатно тази тема в твоя форум - просто ще ми е интересно дали може да направиш нещо ей така от чисто сърце без пари. Поне честта си да защитиш без да искаш пари.

Иначе брояча си е брояч. Някой го имат, други панически се страхуват от него.
Radi_Angelov
Site Admin

Мнениеот bukvite » Пон Окт 31, 2005 10:48 pm

Тежко на победените /не ми се търси на латински/.
Приятна вечер на всички и успех на сайта.
bukvite

Мнениеот to4ka » Пон Окт 31, 2005 11:29 pm

Radi_Angelov написа:

Виж в сайт Хулите са друга работа, хората имат гости, които не са по-малък брой от 40, хората имат логнати потребители, които са същия брой - имат си и WEBCOUNTER, който бележи средно 997 уникални потребители.

Ради, младежкият ентусиазъм ми е много симпатичен. Относно Хулите - имат си потребители, да, аз имам няколко регистрирани ника там, които публично помолих да изтрият преди десетина месеца, но, уви, трият произведенията, но не и никовете. Така че съм умножен по няколко валиден потребител все още.
Някои от хората, които пишат тук, пишат и четат с удоволствие и в Буквите, ако това е недопустимо, кажете го ясно.
Относно заплащането - ще повторя за сетен път - никой в България не се издържа от литературни сайтчета, прекалено сме малки за това. Но мнението ми е, че удоволствията се плащат и една бира месечно не е кой знае каква жертва, по скоро е мотивация, парите може да отиват за благотворителност, например, както е направил Божидар с новата си книга /ай, това май е неплатена реклама :roll: /
Опитвайте повече предвидливост в оценките, защото след бунта животът продължава.
to4ka

Мнениеот Radi_Angelov » Вто Ное 01, 2005 12:07 am

to4ka написа:
Radi_Angelov написа:

Виж в сайт Хулите са друга работа, хората имат гости, които не са по-малък брой от 40, хората имат логнати потребители, които са същия брой - имат си и WEBCOUNTER, който бележи средно 997 уникални потребители.

Ради, младежкият ентусиазъм ми е много симпатичен. Относно Хулите - имат си потребители, да, аз имам няколко регистрирани ника там, които публично помолих да изтрият преди десетина месеца, но, уви, трият произведенията, но не и никовете. Така че съм умножен по няколко валиден потребител все още.
Някои от хората, които пишат тук, пишат и четат с удоволствие и в Буквите, ако това е недопустимо, кажете го ясно.
Относно заплащането - ще повторя за сетен път - никой в България не се издържа от литературни сайтчета, прекалено сме малки за това. Но мнението ми е, че удоволствията се плащат и една бира месечно не е кой знае каква жертва, по скоро е мотивация, парите може да отиват за благотворителност, например, както е направил Божидар с новата си книга /ай, това май е неплатена реклама :roll: /
Опитвайте повече предвидливост в оценките, защото след бунта животът продължава.

Ваня, не ми обяснявай какво е бунт и какво не е. Харчи парите си за бира или за каквото искаш. Давай ги на Богданов да пие 10 бири, ако иска. Не ми давай съвети как да си издържам сайта. Нека Вениамин да ти обясни как Богданов умее да краде от своите потребители. Аз нямам какво да ти обяснявам. Че Хулите имат много потребители е факт и бях длъжен да го спомена. За качество и дума не съм обелвал. Ти си талантлива поетеса, но за жалост тук не става дума за поезия. Жалко е да бъдем мерудии на всяка манджа, а още по-жалко е да бъдем подлога на Богданов, който няма брояч. Не обяснявай вместо него ако обичаш, нека той да дойде и обясни защо няма брояч и защо пише за нашите гости. Въпросите ми не бяха отравени към теб, а само към Богданов и единствено към Богданов, така, че не се намесвай по темата повече, моля те. Богданов има навика и притежава умението да експлоатира ентусиазма на хората. Както Богданов си позволи да публикува съобщението, което му изпратих по ICQ-то, така и аз ще публикувам разговора си с него. Няма да спестя нито моите, нито неговите реплики:

Bogdanov (20:50) :
не ти разбирам въпроса?
да пропуснем българския, но не разбирам наистина останалото?
Нямам и не искам да имам външен брояч, не ме интересува реклама с броя на посещенията на сайта - колкото влизат, толкова.
Някъде да съм споменал цифри?
И на кого какво и защо съм говорил?
и да питаш във форума не възнамерявам да ти отговоря
дали влизат 1500 или 2000 дневно не е въпрос, който определя нещо за сайта
RA (22:45) :
от няколко души които пишат и в твоя сайт разбрах 4е си говорил то4но това - така 4е не отри4ай. Това, 4е се страхуваш да направи6 една публи4на тема в твоя форум си е твой проблем. Но това, 4е все още се занимаваш с клюки по наш адрес определено не ми е понятно - на какво ни завиждаш? - Ние не печелим пари от сайта, дори напротив ние сме благодетели за този сайт. Така, че какъв ти е проблема?!!! Не ти се и месим в кокошкарските далавери надребно в които винаги ограбени остават авторите. Защо пак ние сме ти криви?!!!
Bogdanov (22:48) :
ради... най-малко ме е интересувал вашия сайт
оня ден влязох защото богпан имаше питане към мене
изобщо не ме интересува какво пишеш по мой адрес
както по адрес и на сайта - както казах не веднъж... абе не сте ни още в категорията
само за справка - последния месец имаме средно над 1500 уникални днвено, днес до момента са 1342
има си брояч на хостинга, който си го позлвам да си следя тенденциите
и не ме интересува мнението на хората дали имат посещения буквите или нямат.
както каза правилно - нямат /ко не беше богпан и вион да влизат да пишат/
приятна вечер с една дума
RA (22:54) :
6te ti kava ne6to, koeto ne sym ti kazwal. Nqkoga bqh powqrwal w teb i w sajta ti, no za malko da se otwratq ot literaturata - ti be pri4inata. Nqmah nikakwo namerenie da prawq sajt za literatura - na ot cqlata gnusotiq, koqto syzrqh re6ih 4e trqbwa da se naprawi ne6to. Pose6teniqta ti izob6to ne me interesuwat. Drazni me towa, 4e puska6 kljuki po na6 adres - trudno move6 da me zasegne6, no towa e izwyn moite predstawi za etika. Edwa li imam kakwo drugo da ti kava. Viwej si blavenno w swoqta pomiq. I ne ni se mesi powe4e w na4inaniqta, koito za razlika ot twoite sa napylno bezkoristni 6toto 6te ti razkataem i malkoto dostojnstwo koeto ti e ostanalo.
Bogdanov (22:57) :
ради и да си пиян, не мога да те разбера
казах ти -нямам никакво вземане даване или отношение към бунтарите
освен, че искрено се радвам, че съществуват
нямам време да се наспя, а камо ли да се занимавам с клюки - определено ме бъркаш с някой
приятна вечер още веднъж
RA (22:59) :
ne sym pil Bogdanow. tykmo se pribiram ot rabota - besen sym, 4e puska6 sluhowe - da gi bqh 4ul ot edin razbiram no ot nqkolko 4oweka... Nqma zna4enie, kakwo drugo da o4akwam ot teb.
Bogdanov (23:00) :
ами може би не е лошо да се научиш да отсяваш верността на информацията.
не съм и нямам намерение да пускам слухове
и то най малко срещу вас - не мога да разбера какъв проблем сте ми?
RA (23:02) :
i az ne moga. Move bi izbiwa6 stari kompleksi de da te znam.
RA (23:03) :
nqma zna4enie.
RA (23:03) :
otdawna we4e ne dyrva na mnenieto ti.
Bogdanov (23:04) :
щом така смяташ
не съм стъплва няколко дена зад ПСт-о
тоя събор наистина ме умори
а има работа още на няколко фронта
но както си решиш
нямам намерение да се занимавам с вас...
RA (23:06) :
az sy6to s teb, borim se za sywsem razli4ni ne6ta i nqmame ni6to ob6to dori w literaturnite tyrseniq - uspeh i ako ima6 ne6to da mi kave6 ima6 mi ICQ-to a ne da go 4uwam ot tylpa hora...
Bogdanov (23:07) :
приятна вечер
а определено не съм говорил нищо за вас
и определено не ме интересуват никаква посещения /освен като преговарям пак за упгрейд на трафика/
RA (23:10) :
nadqwam se da e taka. Stranno za6to tolkowa hora 6te kazwat 4e ti si goworil, no kakto i da e. Az nqma kakwo da kriq i ne mi puka. Leka we4er.

Така, че въпросите ми бяха отправени единствено към Богданов и очаквам отговор единствено от него. Богданов без да се интерисувам от твоя брояч, било вътрешен или външен, как си позволяваш след като си абониран за 100 гости винаги да разпостраняваш клюки относно нас и защо не застанеш като мъж и отговориш тук, а ми пращаш дами, при това изискани дами да те защитават. Не те ли е срам. Аз нямам нищо против теб, просто задавам въпроси. И защо те е страх да ми отговориш, тук не трием мнения като тебе, нито заключваме теми. Тук и пари от потребителите не искаме... Добре де давам ти 10 лева само ми посочи банкова сметка, за да ти напиша това, което мисля и в твоя форум. Имаш ли куража да прочетеш истината на собствена територия. Навремето Вениамин ти каза, че ще те погледне в очите и ще ти каже какво мисли за теб. Вениамин е човекът на когото до дъно се възхищавам. Същото ти казвам и аз, само че ти нямаш уши за истината, а само за клюки и сплетни. Та това ми са въпросите отговори САМ.
Radi_Angelov
Site Admin

Мнениеот bukvite » Вто Ное 01, 2005 4:42 am

Ради, продължавам да не мога да те разбера.
Би ли формулирал малко по ясно въпросите.
До тук всичко се върти около това, защо Буквите нямали публичен брояч на посещенията - отговорът е лесен, защото сме преценили, че не е нужен.
Не ни интересуват автори, които биха влизали само защото сайта е много посетен.
Така или иначе, каквито и статистики да има публикувани, те ще бъдат обявени за фалшифицирани.
Силата и очарованието на Буквите са други и затова си имаме и авторите, и посетителите, и членовете на клуб "Буквите".
Ако се вгледаш внимателно по по-сериозните портали, ще видиш, че те отдавна нямат броячи.
Пак повтарям сайтът е собственост на фондация "Буквите" и решенията се вземат колективно. Не разбирам защо нападките са насочени лично към мен, а същевременно посрещате с аклимации публикациите на Бакара?
Може би бюстът ми не е достатъчно голям? Или може би обратното?

Пожелавам още веднъж успех на Бунтарите и дано управата му разбере, че това не е пътят на развитие.
Явно сайтът тръгва добре и някой се опитва да го насъска срещу Буквите - май това е върпоса за обсъждане?
Приятен ден на всички.
bukvite

Мнениеот vionbg » Вто Ное 01, 2005 9:07 am

bukvite написа:Ради, продължавам да не мога да те разбера.
До тук всичко се върти около това, защо Буквите нямали публичен брояч на посещенията - отговорът е лесен, защото сме преценили, че не е нужен.
Така или иначе, каквито и статистики да има публикувани, те ще бъдат обявени за фалшифицирани.
Силата и очарованието на Буквите са други и затова си имаме и авторите, и посетителите, и членовете на клуб "Буквите".
Ако се вгледаш внимателно по по-сериозните портали, ще видиш, че те отдавна нямат броячи.
Пак повтарям сайтът е собственост на фондация "Буквите" и решенията се вземат колективно. Не разбирам защо нападките са насочени лично към мен, а същевременно посрещате с аклимации публикациите на Бакара?

Пожелавам още веднъж успех на Бунтарите и дано управата му разбере, че това не е пътят на развитие.
Явно сайтът тръгва добре и някой се опитва да го насъска срещу Буквите - май това е върпоса за обсъждане?
Приятен ден на всички.

Богданов ще ти споделя нещо, понеже не мога да кажа на черното бяло и обратното. Аз много харесвам "Буквите" - това е един изключително добре организиран сайт, лесен за навигация и с приятен дизайн. Като админ на сайта ти не си най-лошия на света, защото имаш и някои хубави качества, като например да не позволяваш размяна на обиди и нападки, когато потребителите влязат в личен конфликт - всичко това е така, но имаш и някои отвратителни черти - да създаваш интриги, да се преживяваш като кукловод, сякаш насреща си нямаш живи хора а дървени играчки и не напоследно място страдаш от тшеславие. Помниш ли когато около десет човека напуснахме буквите? Защо мислиш го направихме... на мен лично не ми се тръгваше - там имах приятели, там имаше хора, с които пишех в съавторство... там създадохме ОРАКУЛ заедно с моята приятелка Култ, там започна да пише Деница - никът и беше eva_davidova (впрочем поради твоето отношение тя намрази този ник и сега е Яндра). Там Лейла се утвърди като еротична поетеса:)))))). Там все още пише НАЙ-ГОЛЕМИЯТ ТАЛАНТ писал някога в интернет - Пламен Глогов... този човек ме изпълва с възторг - жалко, че си му забранил да пише при нас, пълнейки ушите му с лъжи - той е единственият на когото свалям шапка... Да много са спомените, но за жалост НАД ДЕСЕТ ДУШИ НАПУСНАХМЕ САЙТА ТИ ТОГАВА! Защо мислиш стана това, защо нито един не се замисли - всички ли грешахме? Не Богданов - просто ни пропъди със сплетните си... Спомни си рецитала в Бургас.
А темата за брояча просто доказва и потвърждава останалото - желанието да действаш подмолно и нечестно. А за Камелия... Богданов, Богданов:)))) само ти приятелю можеш да ме размиваш така:)))) Виж какво и ти да пишеш и теб ще пуснем при нас - стига нещата ти да отговарят на критериите ни - аз лично ще ти напиша отзив, веднага щом нещо твое ми хареса, за мен поезията си е поезия - личността на автора няма значение, както и бюста на Камелия. Камелия е по-умна от теб, слушай я за да не провалиш сайта си съвсем.
Не изпитвам злоба към теб - признай си честно, че си постъпил нередно и да приключваме с темета, която ти пусна в нашия форум.
vionbg
Модератор

Мнениеот Яндра » Вто Ное 01, 2005 1:32 pm

bukvite написа:Ради, продължавам да не мога да те разбера.

Приятен ден на всички.

Омръзна ми от грандомания и от глупави битки на каквато и да била територия, независимо от нивото на брояча и уникалните Айпита, птичия грип и виртуалните разводи... Народните будители ако си мереха циците, сега щяхме да празнуваме дръжки... Сайтът Буквите абсолютно никак не ме интересува, както и Хулите или други подобни, независимо от приятните тръпки, когато ми честитят рождения ден или ми организират предствяне на морето. Който иска може лично да ме запита за причината, не искам да се плязя и да махам с нечии съдрани гащи... Честит празник!
От великото до смешното има само една крачка
Яндра

Мнениеот Hammill » Вто Ное 01, 2005 2:36 pm

Броячите на "Буквите" едва ли интересуват някого. Аз например никога нито съм писал, нито съм влизал в "Буквите". Доколкото разбирам въпросът в случая отново е морален - т. е. касае това, дали някой има основание да уважава собствената си личност.

Също така броят няма никакво значение. - В България например броят на насекомите е с милиарди пъти по-голям от броя на хората. Това обаче не означава, че непременно трябва да бъдат предпочитани и възхвалявани сбирките от насекоми.
Hammill
Hammill

Назад към За жълтите очи и розовите очила