За потъналите истини и триенето по форумите

Модератор: vionbg

Трябва ли да се трие по форумите?

Да.
2
14%
Не.
11
79%
Само след публично гласуване на участниците във форума.
1
7%

Общо гласове : 14

Re: странно...

Мнениеот vionbg » Чет Сеп 16, 2004 10:26 am

октопод написа:Интересни неща стават. Виж ти, виж ти...
Този стил на писане ми е отнякъде познат, барабар с правописните грешки, с опитите за по-засукано обясняване на сравнително простички неща... с несвързаните брътвежи... с примерите... с призивите...
Не ме напуска убедеността, че в един момент под името Kamu4e е започнал да пише не друг, а самият Богданов.
Та се чудя за едно нещо - в чия градина всъщност е това Kamu4e?

Не е Богданов, наистина не е.
vionbg
Модератор

станисхванах

Мнениеот Станислав » Чет Сеп 16, 2004 10:28 am

Виж ти, виж ти, този стил и на мен ми е познат, току виж се окаже, че това не е станислав, а Стансилав Пенев, брей каква работа. Значи току виж се оказва, че не си октопод, а сепия, че не си камъче е камик, че не си богданов а богдастар и въобще трябва да съм адски благодарен на октопода, че пусна пипалото си в объркания ми мозък и го подреди с фактологическите си излагания (излагане на фактите, нали така или по-просто - излагане).
Станислав

Re: странно...

Мнениеот rioter » Чет Сеп 16, 2004 10:31 am

vionbg написа:
октопод написа:Интересни неща стават. Виж ти, виж ти...
Този стил на писане ми е отнякъде познат, барабар с правописните грешки, с опитите за по-засукано обясняване на сравнително простички неща... с несвързаните брътвежи... с примерите... с призивите...
Не ме напуска убедеността, че в един момент под името Kamu4e е започнал да пише не друг, а самият Богданов.
Та се чудя за едно нещо - в чия градина всъщност е това Kamu4e?

Не е Богданов, наистина не е.

Сигурно си прав, но в такъв случай вирусът "Богданов" е силно заразен с типична клинична картина:)
rioter

Re: станисхванах

Мнениеот vionbg » Чет Сеп 16, 2004 10:50 am

Станислав написа:Виж ти, виж ти, този стил и на мен ми е познат, току виж се окаже, че това не е станислав, а Стансилав Пенев, брей каква работа. Значи току виж се оказва, че не си октопод, а сепия, че не си камъче е камик, че не си богданов а богдастар и въобще трябва да съм адски благодарен на октопода, че пусна пипалото си в объркания ми мозък и го подреди с фактологическите си излагания (излагане на фактите, нали така или по-просто - излагане).

Че какво толкова? Във виртуалното пространство всеки може да е всеки. Аз лично съм бил даже Брат Бойчо - просто направи предположение човека, не мисля, че това е излагане.
Верно сбърка и аз го корегирах - нищо повече!
vionbg
Модератор

Мнениеот Hammill » Чет Сеп 16, 2004 10:52 am

Контекстът на тези дискусии ми е неизвестен, но доколкото разбирам имало е методично триене на мнения на определени потребители в сайта "Буквите". Доколкото мога да съдя от мненията им тук, всичките тези хора са симпатични, не общуват чрез псувни и обиди, а чрез позиция и дух.

Затова пред мен стои задачата да си представя какво би могло да бъде основанието мненията им да бъдат изтривани. Единственото обяснение, което ми се вижда логично (при споменатите по-горе качества на тези хора) е, че на техния опонент не са му достигали словесните аргументи, та е изпитвал нужда да премине в не-словесни действия (триене). И че вероятно маниакално е пренасял теоретични и предметни дискусии и аргументи върху междуличностна основа.
Hammill
Hammill

Мнениеот Станислав » Чет Сеп 16, 2004 11:06 am

Вионебеге, аз го коригирах пръв. Много е просто.
Станислав

Мнениеот hixxtam » Чет Сеп 16, 2004 11:09 am

Вижте, има ли смисъл да спрягаме едно и също име в тази тема?
Съжалявам, че се немесих в нея... Не е необходимо. Който го познава - знае, който не - ще го опознае:)
Триенето без желанието и знанието на автора е недопустимо според мен. Модератора може да заключи тема, когато излиза от контрол или влиза в разрез с правилата на дадения форум, но не и самоцелно триене. Това е според мен.
ХИПО
hixxtam

Мнениеот Layla » Чет Сеп 16, 2004 1:04 pm

hixxtam написа:Вижте, има ли смисъл да спрягаме едно и също име в тази тема?
Съжалявам, че се немесих в нея... Не е необходимо. Който го познава - знае, който не - ще го опознае:)
Триенето без желанието и знанието на автора е недопустимо според мен. Модератора може да заключи тема, когато излиза от контрол или влиза в разрез с правилата на дадения форум, но не и самоцелно триене. Това е според мен.

Наистина, не е необходимо едно и също име да става център на вниманието на всички ни, просто тук принципно обсъждаме как стоят нещата по повод триенето на постинги по форумите, това че съответното лице е допринесло много в тази област говори единствено и само за неговия маниер на действие, който аз лично бих нарекла авторитарен.
Но ти, няма защо да съжаляваш, имаш абсолютното право да се намесиш където и както смяташ за необходимо, щом имаш да кажеш нещо, нали все пак затова сме тук и искаме да разгледаме нещата от различни позиции. Аз лично ти благодаря за намесата :D
Layla
Модератор

Мнениеот Станислав » Чет Сеп 16, 2004 1:39 pm

Име, какво тук значи някакво си име, да перифразираме поета. Аз пък мислех, че става въпрос за някакъв си принцип, но...
Хубаво е да има различни позиции, а още по-хубаво е всеки да има ясна позиция.
Станислав

Мнениеот rioter » Чет Сеп 16, 2004 2:42 pm

Станислав написа:Име, какво тук значи някакво си име, да перифразираме поета. Аз пък мислех, че става въпрос за някакъв си принцип, но...

А нима не се е случвало нечие име да бъде възприето за име на нещо - закон, теорема, болест... или просто принцип?
Понякога имената стават нарицателни... ако собственикът им има особен принос в съответната насока:)
rioter

Благодаря

Мнениеот Станислав » Чет Сеп 16, 2004 2:55 pm

Благодаря за уточнението, наистина това исках да кажа, но не можах да намеря подходящите думи. От сега нататък нека това се счита за моя отговор на репликата на Лайла.

От признателния Станислав.
Не забравяйте, че все пак мозъчният ми капацитет е силно ограничен, затова по-често ми помагайте да изразявам идеите си по-добре.
Станислав

Re: Благодаря

Мнениеот октопод » Чет Сеп 16, 2004 3:11 pm

Станислав написа:Не забравяйте, че все пак мозъчният ми капацитет е силно ограничен, затова по-често ми помагайте да изразявам идеите си по-добре.

Давайте идеи, помагайте, давайте... помагайте...
октопод

Мнениеот vionbg » Чет Сеп 16, 2004 3:13 pm

rioter написа:
Станислав написа:Име, какво тук значи някакво си име, да перифразираме поета. Аз пък мислех, че става въпрос за някакъв си принцип, но...

А нима не се е случвало нечие име да бъде възприето за име на нещо - закон, теорема, болест... или просто принцип?
Понякога имената стават нарицателни... ако собственикът им има особен принос в съответната насока:)

Да вземем да присъдим една Нобелова награда, господа. Какво ще кажете :o ?
vionbg
Модератор

Мнениеот Станислав » Чет Сеп 16, 2004 3:18 pm

Трябва ли да се присъди нобеловата награда?
Да.
Не.
Само след публично гласуване на участниците във форума.

Вижте резултатите
Станислав

Мнениеот октопод » Чет Сеп 16, 2004 3:23 pm

Нобелова награда за триене - по форумите, по сайтовете...
Може би две отделни, а?
И още една - за отнемане на достъп по IP в демократичните и свободни сайтове поради несъвместимост на мненията на създателите и потребителите /авторите, за чието благо уж е създаден сайтът/.
Какво ще кажете?
Само трябва да се определят критериите, че току виж се пръкнала конкуренция... сайтове дал господ в наше време, форуми също не е като да няма.
октопод

ПредишнаСледваща

Назад към За жълтите очи и розовите очила