ФИЛМ ЗА КОНКУРС „ВИТРИНИТЕ НА СТРАХА”

Модератори: vionbg, longjohnsilver, Яндра

ФИЛМ ЗА КОНКУРС „ВИТРИНИТЕ НА СТРАХА”

Мнениеот bobi_deneva » Сря Фев 22, 2012 10:22 am

На 18 февруари в залата на Националната музикална академия гр. София се проведе церемонията по връчване на наградите от приключилия конкурс за поезия на литературен портал Бунтарите – „Витрините на страха” .
В конкурса участваха над 80 автори с над 200 текста.
В залата присъстваха гости, автори участници в конкурса и снимачният екип на телевизия ЕТА, която подготвя специален филм за Конкурса.
В 17 часа събитието бе открито от Ради Ангелов- управител на издателство Бунтарите и администратор на едноименния литературен портал :” Целта на конкурса за поезия "Витрините на страха" бе да фокусира вниманието върху "истинската поезия", онази която има силата да променя и да прекроява естетическите светове. Точно такива стихове търсихме и ги намерихме.”
Вниманието на публиката бе приковано от спектакъла,изграден от стихове на всички автори, допуснати до участие в конкурса, изпълнен от младите таланти Кристина Кунева и Кольо Колев. Песните по текстове на Станимир Димитров, автор и на част от музиката , съвместно с Иван Печев, композитор на по- голямата част на музикалния спектакъл, бяха изпълнени от самите автори.
След двуседмично гласуване в сайта на литературен портал Бунтарите, в раздел Конкурс „Витрините на страха”, бе отчетена и наградата на публиката, която спечели шуменският поет Тони Теллалов.
Третото място бе за Наталия Цветанова и стихотворението „Тесто”. Наградата, придружена с грамота от литературен портал Бунтарите бе връчена от Ради Ангелов.
„Най – добрият сайт за литература в България. Регистрирана съм от четири години тук и едва сега се осмелих да публикувам ” са думите на наградената поетеса,.
Второ място заслужено отиде при младия шуменски поет, журналист по професия Антоний Димов за стихотворението му „Страхът ми е висок колкото теб.” Наградата бе връчена от Станимир Димитров- редактор в сайта.
Първото място спечели Цонка Христова за стихотворението си „Среднощ”. Освен предварително обявената награда, художничката Евгения Маринчева, която е и редактор в литературен портал Бунтарите връчи една допълнителна награда, авторската картина „Голата истина”.
„Много съм развълнувана, защото тази награда не е очаквана от мен. Но съм изключително щастлива да видя толкова много млади хора, които ценят поезията събрани тук в тази зала”- заяви Цонка Христова, която е пристигнала за събитието чак от Дряново.
Снимков материал няма да приложа, защото съвсем скоро ще имате възможността да видите филма, съвместна продукция на телевизия ЕТА и http://www.buntarite.com
bobi_deneva

Re: ФИЛМ ЗА КОНКУРС „ВИТРИНИТЕ НА СТРАХА”

Мнениеот maksevrodim » Вто Авг 01, 2017 7:39 pm

Классный фильм!
------------
http://dietolog.pp.ua/kalorijnist-produ ... -ta-korist
maksevrodim

Назад към Ежедневни