"Преходът" - роман от Галя Радева - Рейни и Румен Дамянов

Модератори: vionbg, Radi_Angelov

"Преходът" - роман от Галя Радева - Рейни и Румен Дамянов

Мнениеот Rainy » Чет Окт 04, 2012 10:53 pm

За мен е чест (и удоволствие) да оповестя официално публичното Рождение на романа „Преходът“, написан от мен и съавтора ми Румен Дамянов и излизащ под знака на издателство Контекст. Този роман нямаше да бъде факт без изключителната редакторска работа на Ганка Филиповска – професионалист до мозъка на костите и сама по себе си гениален автор. Благодаря сърдечно на Деян Василев – мой планинарски приятел и фотограф, който ми подари фамозната снимка на Кончето, както и на Стефан Пеев, който не спря да ми уйдурдисва на ужасните капризи, докато не постигнах искания дизайн. Предпоследно, Камелия Кондова е мой приятел, но тя няма да напише никога лъжа относно качество на литературно произведение, така че ласкавите й думи на корицата само ме карат да се изчервя.

Последно. Този роман е за човешките ценности. И за страховете човешки. Не е нужно, а е и невъзможно човек да премахне личните си демони. Достатъчно е да ги впрегне да работят за неговото добро. Да ги посреща сам и да взима адекватни решения. Да може да ги сборичка. Не е нужно да ги побеждава. Стига му да оцелее до тях. Достатъчно е да не изгуби себе си. За да има своите ценности.

Изображение

Галя Радева. Известна е с артистичния си псевдоним Рейни. Непрофесионален екстремен планинар. Инженер, докторант по Европейско техническо законодателство, одитор. Управлява проекти в Лондон. Автор на екологични инициативи, театрални постановки и нестандартни пътеписи. След стихосбирките „Бранител на душа от грехове” и „Небитие” това е трета нейна книга и първи по рода си съвместен проект.

Румен Дамянов. Не се счита за алпинист, но е такъв. Професионален планински гид. Електромеханик, пистьор в противолавинна служба, спасител. Живее във Френските Алпи. Катерил множество български и международни турове. След „Планинарски хроники” и „В сянката на планината” това е негова трета книга и първи по рода си съвместен проект.

Камелия Кондова: Четох по-бавно, отколкото ми се искаше. Великолепие! Още ме държи. И ще ме държи дълго. Мисля, че така ще се отрази и на бъдещите му читатели. Роман, който те променя или... който те намира, когато ти самият си се изгубил.
Рейни
Rainy

Назад към Проза