Неозаглавен (нито мой, в тази връзка)

Модератори: vionbg, Radi_Angelov

Re: без

Мнениеот to4ka » Вто Окт 04, 2005 1:00 pm

Hammill написа:
to4ka написа:Доколкото си спомням, самият ти беше възразил срещу подобни умалителни обръщения с интимен привкус, още повече, че нямаш удоволствието да поснаваш Ullysses.

При положение, че въпросния "Одисей" се изживява като герой от бразилски сериал, няма нищо лошо да иронизирам неговата стилистика.
Естествено, че нямам удоволствието да го познавам, нито пък бих желал да имам подобно удоволствие, предвид качеството на първия му постинг в този сайт. Единственото, което имам удоволствие, е да предполагам кой "духовен" екземпляр може да стои под този ник.

Пак ли :shock: ... Грешиш, отново. Просто приеми, че не предполагаш.
to4ka

Мнениеот Hammill » Вто Окт 04, 2005 1:06 pm

to4ka написа:Ако правилно схващам, критериите ти за писане се базират на публикуваното в справочниците за най-нова литература. Интересно ми е обаче поради каква причина човек, който пише слабо, глуповато и ученически, е твой по-голям духовен брат. Ако въпросът е прекалено личен, моля, не ми отговаряй

Не, ни си схванала правилно, но за теб това е простимо.
И понеже се затрудняваш, ще ти го кажа отново:
Художествената литуратура създава един естетически (т.е. фикционален) свят и авторът й никога не натурализира нейните послания изживявайки се като гуру. Това последното обаче не може да се каже за Кастанеда.

Колкото до Питър Хамил вероятно се надяваш, че ще ме засегнеш с мнението си. Съвсем не, аз бих могъл да взема насериозно единствено мнението на човек, който притежава що-годе естетически вкус и който да си е изградил някакво разбиране за литуратурата въз основа на прочетени книги.
Съвсем друг е въпросът, дали ти можеш да приложиш дори едно произведение на П. Хамил, което да си чела.
Hammill
Hammill

Мнениеот to4ka » Вто Окт 04, 2005 1:17 pm

Hammill написа:
to4ka написа:Ако правилно схващам, критериите ти за писане се базират на публикуваното в справочниците за най-нова литература. Интересно ми е обаче поради каква причина човек, който пише слабо, глуповато и ученически, е твой по-голям духовен брат. Ако въпросът е прекалено личен, моля, не ми отговаряй

Не, ни си схванала правилно, но за теб това е простимо.
И понеже се затрудняваш, ще ти го кажа отново:
Художествената литуратура създава един естетически (т.е. фикционален) свят и авторът й никога не натурализира нейните послания изживявайки се като гуру. Това последното обаче не може да се каже за Кастанеда.

Колкото до Питър Хамил вероятно се надяваш, че ще ме засегнеш с мнението си. Съвсем не, аз бих могъл да взема насериозно единствено мнението на човек, който притежава що-годе естетически вкус и който да си е изградил някакво разбиране за литуратурата въз основа на прочетени книги.
Съвсем друг е въпросът, дали ти можеш да приложиш дори едно произведение на П. Хамил, което да си чела.

Съжалявам, нямах предвид П.Хамил, но не си схванал правилно, което за теб е простено.
to4ka

Re: без

Мнениеот Hammill » Вто Окт 04, 2005 1:19 pm

to4ka написа:Пак ли :shock: ... Грешиш, отново. Просто приеми, че не предполагаш.

Най-малко пък ти можеш да предполагаш, аз кого предполагам.
Но все пак хората, които биха регистрирали нов ник, само за да пуснат един постинг, с който да оплюят Хаммилл, се броят на пръстите на едната ръка.
Hammill
Hammill

Мнениеот Hammill » Вто Окт 04, 2005 1:26 pm

to4ka написа:Съжалявам, нямах предвид П.Хамил, но не си схванал правилно, което за теб е простено.

Ами нищо по-лесно от това да кажеш кой си имала предвид, защото явно само ти можеш да си отговориш на този въпрос (макар че и това е доста съмнително).
Hammill
Hammill

Re: Неозаглавен (нито мой, в тази връзка)

Мнениеот Orlinator » Вто Окт 04, 2005 1:48 pm

vionbg написа:Какви са тези вандалски настроения дето са те подхванали, моля те не ни убивай, не сме лоши хора:).

Съвсем сериозно почвам да се притеснявам, че не можеш да четеш, или че малко по-сложните изречения те стряскат и директно преминаваш към следващото. Ето ти го опростено:

Не съм го писал аз. Писала го е друга. Интересно ни е какво ще кажете.

И честно казано, спорът между Хамил и Точка поне на мен ми е безинтересен, ама карай, нали чаткат клавиатури, "кликат" мишки, хвърчи перушина и се накърняват форумни достойнства... (не знам дали се накърняват, всъщност, нямам времето и нервите да проследя цялата полемика и предишните спорове между тези двама изявени литератори, просто отбелязвам, че не ми е интересно).
Orlinator

Re: Неозаглавен (нито мой, в тази връзка)

Мнениеот to4ka » Вто Окт 04, 2005 2:15 pm

Orlinator написа:
vionbg написа:Какви са тези вандалски настроения дето са те подхванали, моля те не ни убивай, не сме лоши хора:).

Съвсем сериозно почвам да се притеснявам, че не можеш да четеш, или че малко по-сложните изречения те стряскат и директно преминаваш към следващото. Ето ти го опростено:

Не съм го писал аз. Писала го е друга. Интересно ни е какво ще кажете.

И честно казано, спорът между Хамил и Точка поне на мен ми е безинтересен, ама карай, нали чаткат клавиатури, "кликат" мишки, хвърчи перушина и се накърняват форумни достойнства... (не знам дали се накърняват, всъщност, нямам времето и нервите да проследя цялата полемика и предишните спорове между тези двама изявени литератори, просто отбелязвам, че не ми е интересно).

Да ти кажа, на мен вече ми е безкрайно досадно, така че спирам. Поздрави авторката.
to4ka

Мнениеот денчев » Вто Ное 01, 2005 2:40 am

Да, проблема за себепознанието не е лесен. Ама трябва един ден да се разреши. Не е лесно да си убиец. Поне не всеки го може.
Петър Денчев
денчев

Предишна

Назад към Проза